Zwalczanie ziemiórek na wiosnę – metody

Ziemiórki należą do najbardziej problematycznych szkodników roślin ozdobnych, ponieważ odżywiają się nimi i dodatkowo biorą udział w przenoszeniu chorobotwórczych grzybów. Istnieją domowe sposoby na zwalczanie ziemiórek, jednak zazwyczaj nie są wystarczająco skuteczne. Aby pozbyć się szkodników na dłużej, zdecydowanie lepiej sięgnąć po profesjonalne środki.

Ziemiórki, szczególnie uciążliwe szkodniki roślin

Na pierwszy rzut oka ziemiórki nie wyglądają groźnie. Te małe muchówki często są mylone z owocówkami. Życie dorosłego osobnika jest krótkie, bo trwa zaledwie tydzień, jednak szkodniki bardzo szybko się rozmnażają. Ziemiórki można rozpoznać po tym, że w dużej liczebności gromadzą się wokół rośliny. Najgroźniejsze są ich larwy żywiące się korzeniami. Roślina traci wigor i szybko zaczyna więdnąć, na pierwszy rzut oka bez wyraźnej przyczyny. Larwy ziemiórek osiągają maksymalną długość 7 mm i są przeźroczyste, nie licząc ciemnego przewodu pokarmowego, dlatego bardzo trudno dostrzec je w podłożu. Jednak zaniepokojenie powinna wzbudzić obecność dorosłych osobników. Wówczas należy działać szybko.

Niezbyt skuteczne domowe sposoby na ziemiórki

Wśród domowych sposobów na zwalczanie ziemiórek prym wiodą żółte tablice lepowe, do których ze względu na barwę, owady chętnie lgną. Niestety, ta metoda w żaden sposób nie zwalcza larw szkodnika. Alternatywne rozwiązanie stanowi żółty kubeczek wypełniony roztworem wody z octem jabłkowym. W niektórych poradnikach jako sposób na ziemiórki wymienia się także rzadsze podlewanie rośliny lub ostatecznie jej przesadzenie. Praktyka pokazuje, że tego rodzaju metody rzadko przynoszą oczekiwany rezultat. Po zaobserwowaniu szkodników, najlepiej natychmiast sięgnąć po profesjonalne preparaty.

Zwalczanie ziemiórek profesjonalnymi metodami

Zaletą dobrego środka owadobójczego jest fakt, że nie działa wyłącznie na ziemiórki. Zwalczanie dotyczy również innych popularnych szkodników, do których należą na przykład mszyce, przędziorki, wełnowce czy miseczniki. Warto postawić na preparaty, które wnikają do soków rośliny i zabijają organizmy, które się nią żywią. W mieszkaniu lub na tarasie można zastosować wygodny preparat w aerozolu, który jest gotowy do użycia i niezwykłe prosty w obsłudze. Ze swojego zadania najlepiej wywiązują się produkty zawierające organiczny humus i cechujące się długotrwałym działaniem, nawet do trzech tygodni.

Więcej wskazówek dotyczących zwalczania szkodników roślin można znaleźć pod adresem Lovethegarden.com.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Poprzedni artykuł

Ogłoszenia wynajmu mieszkań w Holandii – uważaj, by nie zostać na ulicy!

Następny artykuł

Domowy assistance – czym jest i czy warto kupić?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.