Domowy assistance – czym jest i czy warto kupić?

Domowy assistance to jeden z najpopularniejszych dodatków do polisy mieszkaniowej. W jego ramach można zyskać szereg udogodnień, niemniej zakres ochrony zależy przede wszystkim od wybranego wariantu wspomnianego ubezpieczenia.

Domowy assistance – co to takiego?

Domowy assistance to bardzo przydatne rozszerzenie w polisie mieszkaniowej niebędące ubezpieczeniem, a pakietem usług. Można z nich korzystać na preferencyjnych warunkach, które są dokładnie opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Domowy assistance zapewnia dostęp do różnego rodzaju świadczeń, co okazuje się pomocne w rozmaitych sytuacjach. Trzeba jednak pamiętać o obowiązujących w tym obszarze limitach – zarówno ilościowych, jak i kwotowych. Warto przy tej okazji nadmienić, że niekiedy domowy assistance występuje w podstawowej wersji polisy mieszkaniowej.

Domowy assistance – co zawiera?

PZU oraz inni ubezpieczyciele proponują wiele wariantów domowego assistance, trzeba zatem sprawdzić, co w odniesieniu do konkretnej polisy mieszkaniowej oferuje dana agencja ubezpieczeniowa. Rzeszów to doskonały przykład miasta, gdzie klienci firm ubezpieczeniowych mają tu duży wybór. Jest jednak parę najważniejszych usług, jakie wchodzą w skład domowego assistance, a mianowicie:

  • naprawa sprzętu RTV, AGD oraz komputerowego,
  • interwencje fachowców takich jak elektryk, ślusarz, hydraulik etc.,
  • pomoc przy zaistnieniu szkody polegająca m.in. na zabezpieczeniu mienia, zapewnieniu transportu do tymczasowego miejsca pobytu itp.,
  • infolinia.

Usług dostępnych w ramach domowego assistance jest sporo, ale wszystko oczywiście zależy od zawartości pakietu.

Domowy assistance – kiedy nie zadziała?

Decydując się na wzbogacenie polisy mieszkaniowej o domowy assistance, należy brać poprawkę na stosowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe wyłączenia odpowiedzialności. Oznacza to, że w niektórych okolicznościach ubezpieczyciel odmówi wsparcia. Może do tego dojść np. wtedy, gdy za likwidację szkody odpowiada inny podmiot – spółdzielnia mieszkaniowa, pogotowie energetyczne itd. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe nie uwzględniają też usług świadczonych poza granicami Polski czy przypadków, kiedy stan osoby poszkodowanej wymaga wezwania pogotowania ratunkowego. Z ochrony wykluczone są też wszelakie szkody spowodowane umyślnie. Pełna lista wyłączeń odpowiedzialności jest zamieszczona w OWU.

Domowy assistance ma ten ogromny plus, że zapewnia szybką pomoc w awaryjnych sytuacjach. Można przy tym sporo zaoszczędzić – organizacja interwencji specjalistów na własną rękę wiąże się z większymi wydatkami.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Poprzedni artykuł

Zwalczanie ziemiórek na wiosnę – metody

Następny artykuł

Jak zaaranżować egzotyczny ogród zimowy w Warszawie?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.