Jak zaaranżować egzotyczny ogród zimowy w Warszawie?

Śniadanie przy wtórze ptasich śpiewów i szmeru wody? Nie musisz wyjeżdżać do dalekich krajów, by przybliżyć sobie piękno dzikiej natury. Wystarczy, że zdecydujesz się na egzotyczny ogród zimowy. To idealny pomysł, aby wzbogacić warszawską rezydencję.

Egzotyczny ogród zimowy, czyli jak oszukać zimę?

Dzięki ogrodowi zimowemu w Warszawie skutecznie oszukasz zimę. Wszystko za sprawą egzotycznych roślin, mebli i zwierząt. Zimową porą leniwe promienie słońca będą muskać Twoją twarz, a Ty wygodnie ułożysz się na kanapie z kubkiem ciepłej herbaty lub kawy w dłoni.

Ogród zimowy możesz postawić jako dobudówkę do już istniejącego domu lub jako nadbudowę na tarasie. Nawet jeśli marzenie o przeszklonym wnętrzu zrodziło się w Twojej głowie, kiedy Twoja rezydencja została ukończona, nic nie stoi na przeszkodzie, aby „dostawić” do niej ogród zimowy.

Ogrody zimowe w Warszawie – przestrzenie pełne słońca

Chcesz korzystać z wygód pięknego salonu i jednocześnie podziwiać spektakl natury rozgrywający się za oknem? Nic nie stoi na przeszkodzie. Zimowe ogrody w Warszawie to przestrzenie pełne światła i słonecznego blasku.

Oczywiście najwięcej słońca będzie dochodziło do pomieszczenia usytuowanego od strony południowej. Jeśli chcesz w nim hodować tropikalne rośliny, wybierz właśnie taką lokalizację ogrodu zimowego. Upalna, rozgrzana powierzchnia to idealne miejsce także dla egzotycznych zwierząt, dzięki którym klimat parnej i wybujałej dżungli będziesz mieć na wyciągnięcie ręki.

Klimat egzotycznego ogrodu zimowego

Z egzotycznego ogrodu zimowego będziesz korzystać cały rok. Pamiętaj jednak o tym, że tropikalnej roślinności musisz zapewnić optymalne warunki do wzrostu i rozwoju. Jednocześnie pomieszczenie powinno być co jakiś czas wentylowane. Tropikalnym roślinom sprzyja wilgoć, dlatego w Twoim ogrodzie zimowym nie powinno jej zabraknąć. W strefie tropikalnej rano świcie słońce, które koło południa ustępuje chmurom i siarczystej ulewie. Kiedy gwałtowne deszcze przechodzą, słońce znowu pokazuje swoje pogodne oblicze.

Twój ogrodnik będzie musiał dlatego zraszać rośliny specjalnym zraszaczem. Dobrym pomysłem może okazać się zbiornik wodny imitujący jezioro.

Roślinność w egzotycznym ogrodzie zimowym

Roślinność w egzotycznym ogrodzie zimowym to przede wszystkim figowce, azalie, kamelie japońskie i herbata chińska. Oczywiście wśród tropikalnej zieleni nie może zabraknąć bambusa, daktylowca i bananowca. Dobrze sprawdzą się także palmy i róże chińskie. Ich odpowiednia pielęgnacja sprawi, że odwdzięczą się wyjątkową urodą.

Meble w tropikalnym ogrodzie zimowym? Tylko kolonialne

Pewnie zastanawiasz się, jakie meble będą dobrze wyglądały w tropikalnym ogrodzie zimowym? Z dziką roślinnością najlepiej zharmonizuje się styl kolonialny. Możesz pokusić się o meble z litego drewna, takiego jak palisander indyjski, mahoń lub heban. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na to ostatnie rozwiązanie, pamiętaj o tym, aby czarną barwę hebanu przełamać kolorowymi dodatkami.

W tropikalnym ogrodzie zimowym powinna znaleźć się indyjska komoda, rzeźbiony stół i krzesła do kompletu.

Jakie zwierzęta wybrać do egzotycznego ogrodu zimowego?

Postaw na zwierzęta z działów terrarystycznych: pająki, legwany, warany, błotne agamy, gekony i kameleony.

To jednak nie wszystko. Czym bowiem byłby egzotyczny ogród zimowy bez ptaków? Możesz wybierać pośród wielu gatunków papug lub zdecydować się na… rajskiego ptaka.

Wiesz już, jak może wyglądać egzotyczny ogród zimowy. Nic nie ogranicza Twojej wyobraźni i kreatywności. Pytaj sprawdzonych hodowców o różne gatunki zwierząt i roślin. Dzięki nim zaaranżujesz świetlistą przestrzeń rodem z rozgrzanej dżungli. W czasie, kiedy nie masz ochoty wyjechać na egzotyczne wakacje, zafunduj sobie odrobinę tropiku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Domowy assistance – czym jest i czy warto kupić?

Następny artykuł

Grunt głęboko penetrujący – co warto o nim wiedzieć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments