Grunt głęboko penetrujący – co warto o nim wiedzieć?

Podczas prac budowlanych, remontowych lub wykończeniowych, często zdarzają się sytuacje, w których niezbędne jest gruntowanie powierzchni, z którą pracujemy. Dzięki niemu możemy znacząco polepszyć jej właściwości, co ułatwi nam malowanie, tynkowanie, kładzenie tapety lub kafelek, a także wiele innych prac.

Czy gruntowanie jest potrzebne?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele emulsji gruntujących, które różnią się między sobą składem oraz działaniem. Wśród tych, na które warto zwrócić szczególną uwagę, znajduje się grunt głęboko penetrujący. Czym jest i dlaczego warto go wykorzystać? Przekonajmy się.

To podstawowe pytanie, które często zadają sobie osoby nie mające doświadczenia w pracach budowlanych i remontowych. Pojawia się wówczas myśl, że przecież dawniej nie stosowano tego typu emulsji.

Owszem, chemia budowlana to dziedzina, która wciąż się rozwija. Dlatego też kilkadziesiąt lat temu wiele osób męczyło się z pokrywaniem nową farbą ściany w swoim mieszkaniu. Obecnie wiemy już, że gruntowanie nie tylko oszczędza nasz czas, ale również sprawia, że efekty naszej pracy będą znacznie bardziej trwałe, a przy tym będą prezentować się idealnie.

Czym jest grunt głęboko penetrujący?

Obecnie na rynku znaleźć możemy wiele rodzajów gruntu: uniwersalny, specjalistyczny, szybkoschnący. Skupmy się jednak na gruncie głęboko penetrującym. Czym jest? Mówiąc najprościej jest to emulsja, która posiada w swoim składzie różnego rodzaju substancje oraz cząsteczki, które wnikają w powierzchnię, na którą ją nakładamy. Dzięki temu, w przeciwieństwie np. do gruntów uniwersalnych, nie wzmacniamy tylko najbardziej zewnętrznej warstwy, ale również wnętrze ściany lub wylewki. Często zdarza się, że grunt głęboko penetrujący jest nakładany jako pierwsza warstwa, którą dodatkowo wzmacnia się środkiem o innych właściwościach. Nie zawsze jednak jest to konieczne.

Jakie posiada zalety?

Nie da się ukryć, że grunt głęboko penetrujący to produkt, który posiada wiele zalet. Wśród właściwości, które sprawiają, że warto na niego postawić, możemy wymienić między innymi zwiększenie przyczepności do podłoża, jego wzmocnienie, likwidację uciążliwego i szkodliwego pylenia oraz zmniejszenie chłonności powierzchni, którą pokryjemy gruntem.

Kiedy warto zastosować grunt głęboko penetrujący?

Grunt głęboko penetrujący znajduje zastosowanie w przypadku wielu prac i powierzchni. Szczególnie zaleca się jednak stosowanie go w przypadku podłoży, które są porowate oraz wyróżniają się dużą chłonnością. Mowa tu między innymi o betonie, gazobetonie, płytach cementowych oraz gipsowo-kartonowych.

Sprawdza się również w przypadku ścian, na których zamierzamy położyć nową warstwę farby, płytki ceramiczne, tynki czy tapety. Często jest wykorzystywany przed wykonywaniem wylewek samopoziomujących – stanowi bowiem dla nich doskonałą powłokę ochronną.

Podsumowując, grunt głęboko penetrujący to produkt, który sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak i podczas przygotowywania powierzchni na zewnątrz. Dzięki swoim właściwościom jest w stanie zapewnić nam twardość i odporność ścian oraz wylewek, jakiej potrzebujemy. Dlatego też poszukując produktu, którym zagruntujemy powierzchnię, warto zwrócić na niego uwagę.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak zaaranżować egzotyczny ogród zimowy w Warszawie?

Następny artykuł

Biały blat kuchenny – czy warto się na niego zdecydować?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments