Prestiżowe apartamenty w Poznaniu — jaką dzielnicę wybrać

Rynek prestiżowych apartamentów w Poznaniu coraz lepiej się rozwija, choć nadal prym wiedzie Warszawa, Kraków i Wrocław. By móc mówić o luksusowych apartamentach, taka nieruchomość musi spełniać kilka istotnych wymagań, takich jak metraż, standard wykończenia i oczywiście lokalizacja. Gdzie warto kupić prestiżowe apartamenty w Poznaniu? Oto najlepsze dzielnice miasta.

Stare miasto – luksusowe apartamenty w sercu Poznania

To najpopularniejsza dzielnica Poznania, gdzie chęć zamieszkania deklaruje nawet 45% kupujących nieruchomości. Nie ma w tym nic dziwnego. Stare miasto to piękna zabytkowa architektura, doskonale rozwinięta infrastruktura oraz wiele zielonych przestrzeni, w tym największy poznański park Cytadela, który ma ponad 100 ha. Dzielnica ta jest świetnie skomunikowana z pozostałymi obszarami miasta, nie tylko dzięki połączeniom tramwajowym i autobusowym, lecz również linii specjalnego Szybkiego Tramwaju (PST).

Dzielnica starego miasta obejmuje 13 osiedli. Najwięcej luksusowych kompleksów mieszkalno-usługowych powstaje na terenie osiedli Stare Miasto oraz Chwaliszewo. Dominuje tu przedwojenna zabudowa, która jest rewitalizowana i uzupełniana o nowoczesne elementy. Połączenie nowoczesnej architektury z historyczną zabudową można znaleźć również na osiedlach Garbary, Grobla i Rybaki. To idealne miejsca na inwestycje w prestiżowe apartamenty w Poznaniu.

Sołacz – prestiżowe apartamenty w eleganckiej dzielnicy willowej

Sołacz to spokojna i niezwykle elegancka i stylowa dzielnica willowa, położona na północnym-zachodzie od centrum miasta. Dosłownie 10 minut jazdy samochodem do rynku Starego Miasta. Jednak jest cicha i spokojna, dzięki otaczającej zieleni.

Dzielnica Sołacz zaczęła powstawać na przełomie XIX i XX wieku. Jej oś wyznacza rzeczka Bogdanka będąca odnogą Warty. Samo założenie urbanistyczne tej dzielnicy zostało opracowane przez architekta Josepha Stübbena, który był również odpowiedzialny za projekt dzielnicy cesarskiej w Poznaniu. W dolinie rzeki założony został wspaniały park – obecnie Park Sołacki. Po obu stronach parku dominuje zabudowa willowa. W obrębie dzielnicy znajduje się również Uniwersytet Przyrodniczy.

To właśnie na Sołaczu powstały prestiżowe apartamenty Ville Sołackie https://villesolackie.pl/. To kompleks siedmiu willowych budynków, z których 6 przeznaczonych jest na apartamenty. W każdym trzykondygnacyjnym budynku znajduje się od trzech do pięciu apartamentów o różnym metrażu. Gwarantuje to prywatność i swobodę mieszkańcom. Koncepcja architektoniczna to połączenie wczesnego modernizmu z elementami Art Deco, dzięki czemu całość doskonale wpisuje się w klimat dzielnicy willowej.

 Grunwald – inwestuj w nieruchomości w popularnej dzielnicy miasta

Dzielnica Grunwald położona jest na zachód od Starego Miasta i jest jedną z największych i najchętniej wybieranych do życia  dzielnic Poznania. W jej obszar wchodzi 12 osiedli. Grunwald jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, również te osiedla, które są znacznie bardziej od niego oddalone. Co więcej, główne trasy komunikacyjne, czyli ulice Grunwaldzka i Głogowska prowadzą bezpośrednio do autostrady A2, łatwo więc stamtąd przemieszczać, się nie tylko w obrębie miasta, ale również poza nim.

Najchętniej wybierane przez kupujących są między innymi nieruchomości na osiedlach Łazarz i Górczyn. Wśród ciekawych realizacji deweloperskich warto zwrócić uwagę na City Park – Poznań, jest to kompleks mieszkalny i biurowo-usługowy na osiedlu Łazarz, niedaleko Starego Miasta. Ta nowa inwestycja oferuje luksusowe apartamenty, pokoje hotelowe, biura, restauracje i kawiarnie oraz  strefę rekreacyjną.

Nowe Miasto – „sypialnia” Poznania

To największa powierzchniowo dzielnica miasta, która szybko się rozbudowuje. Właśnie tutaj powstaje co trzecia inwestycja deweloperska. Są to zarówno osiedla mieszkaniowe, jak i kompleksy prestiżowych apartamentów.

Nowe Miasto położone jest na wschód od Warty – na jej prawym wybrzeżu. Przyciąga zarówno licznych inwestorów, jak i kupujących. Nie ma się czemu dziwić, dzielnica Nowe Miasto jest nazywana – sypialnią Poznania. To tu Poznaniacy chętnie kupują nieruchomości. Dzielnica jest bezpieczna i posiada dużo zielonych obszarów, które gwarantują spokój i możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie Jezioro Maltańskie i jego nabrzeża to doskonałe miejsce do wypoczynku i sportu.

Nowe Miasto posiada również dobrze rozwiniętą infrastrukturę, znajdują się tu liczne placówki edukacyjne, medyczne, jak i kompleksy handlowo-usługowe.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Falenty – idealne miejsce dla osób chcących mieszkać blisko Warszawy

Następny artykuł

Giełda wierzytelności — czym jest i jak działa?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments