Falenty – idealne miejsce dla osób chcących mieszkać blisko Warszawy

Mieszkać w centrum Warszawy czy oddalić się od miasta, by czerpać garściami z dobrodziejstw natury? Czasem nawet rezygnując z mieszkania w centrum, można w pełni doświadczać miejskiego życia. Poznaj Falenty – miejsce, w którym chce się zamieszkać.

Falenty – parę słów o położeniu i historii

Falenty to niewielka miejscowość położona w województwie mazowieckim, powiecie pruszkowskim, nieopodal Raszyna. Zamieszkuje ją nieco ponad 800 osób. Leży zaledwie 10 kilometrów od warszawskiego Lotniska Chopina, 12 kilometrów od Ursynowa i 15 kilometrów od ścisłego centrum Warszawy.

Pierwsze wzmianki na temat wsi pojawiły się w XV wieku. Wówczas Falenty były własnością bogatej szlachty, terenem łowieckim książąt mazowieckich. Z poprzednich epok w miejscowości został wczesnobarokowy pałac, którego powstanie datowane jest na I połowę XVII wieku. Gościł tu między innymi Zygmunt III oraz Władysław IV. Budynek został zniszczony w trakcie potopu szwedzkiego, a następnie odbudowany w XVIII wieku. Oprócz urokliwego budynku wartego zobaczenia wokół rozpościera się zachwycający ogród.  Obecnie mieści się tutaj Instytut Technologiczno-Przyrodniczy. Okolica słynie też z urokliwych zielonych terenów oraz Stawu Falenckiego, który jest jednym ze Stawów Raszyńskich. Spokój, cisza i bliskość Warszawy czynią to miejsce idealnym do zamieszkania.

Falenty pod Warszawą – nie musisz mieszkać w stolicy, by mieć blisko wszędzie

Nie musisz mieszkać w ścisłym centrum, by cieszyć się dobrym dojazdem do Warszawy. Falenty mają doskonale zorganizowany transport drogowy, co sprawia, że w niespełna 30 minut dotrzesz do centrum Warszawy samochodem. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do własnego auta. W zaledwie kilkanaście minut dostaniesz się do Warszawy między innymi dzięki Kolejom Mazowieckim. Do dyspozycji masz także środki transportu w ramach ZTM Warszawa.

W samych Falentach również niczego Ci nie zabraknie. W pobliżu znajdziesz wiele punktów gastronomicznych, sklepów, przedszkole, szkołę czy szkołę języków obcych. Zaledwie 2 kilometry dzielą Falenty od miejscowości Janki, gdzie mieści się duże centrum handlowe. Możesz cieszyć się spokojem każdego dnia i nadal mieć dostęp do najważniejszych atrakcji i udogodnień na co dzień.

Gdzie zatem zamieszkać w Falentach? JDM Deweloper zadbał również o to: https://jdmdeweloper.pl/. Deweloper, który ma na koncie wiele udanych i wygodnych inwestycji pod Warszawą, teraz przygotowuje kolejną, Falenty Apartamenty. Kto, jak nie doświadczony deweloper tworzący ciekawe, przemyślane i praktyczne rozwiązania w podwarszawskich miejscowościach, wie, czego potrzebują mieszkańcy podmiejskich inwestycji? Już wkrótce poznasz więcej szczegółów na temat inwestycji Falenty Apartamenty na stronie dewelopera.

Zobacz, czemu warto zamieszkać pod Warszawą

Mieszkanie pod Warszawą ma wiele atutów. Oczywistą zaletą jest cena. Koszt zakupu domu, mieszkania czy apartamentu pod Warszawą jest o wiele niższy niż w ścisłym centrum. Często w cenie niewielkiego mieszkania w Warszawie można pozwolić sobie na znacznie większy metraż pod Warszawą. Mieszkając pod miastem,  korzysta się także z dobrodziejstw natury. Można zapomnieć o klaksonach aut pod oknami, zanieczyszczonym powietrzu i wszechobecnym hałasie. Zamiast tego cieszysz się świeżym powietrzem i dostępem do natury w każdej chwili. Spora przestrzeń życiowa, komfort zamieszkania oraz doskonały dojazd do centrum Warszawy. Zalet mieszkania pod miastem jest naprawdę sporo.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Klimatyzacja w kawalerce – jak ją wybrać?

Następny artykuł

Prestiżowe apartamenty w Poznaniu — jaką dzielnicę wybrać

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments