Giełda wierzytelności — czym jest i jak działa?

Internetowa giełda wierzytelności jak SprawdzonyNajemca.pl to coraz częściej wyszukiwane platformy internetowe, których głównym zadaniem jest połączenie osób, które chcą sprzedać wierzytelność oraz osób i firm, które są zainteresowane przejęciem praw do takiej wierzytelności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu giełdy wierzytelności, sprawdź koniecznie ten wpis.

Internetowe platformy ogłoszeniowe, które bardzo często występują pod nazwą „giełda długów” i „giełda wierzytelności” są dedykowanym miejscem dla osób chcących odzyskać przynajmniej część zobowiązań. W przypadku giełdy długów SprawdzonyNajemca.pl są to zobowiązania wynikające z tytułu najmu i dewastacji wynajmowanego lokalu. Dlatego też platforma ogłoszeniowa SprawdzonyNajemca.pl jest dedykowana osobom, które zarówno zawodowo, jak i dodatkowo zajmują się najmem mieszkań.
Korzystając z aplikacji mobilnej i platformy internetowej, osoby specjalizujące się w windykacji, mogą skontaktować się ogłoszeniodawcą w celu dokonania cesji należności wynikających z tytułu najmu.

Czy giełda wierzytelności jest legalna?

Działanie giełdy wierzytelności może budzić zastrzeżenia wśród osób, które nie do końca wiedzą jak funkcjonują takie platformy. Jednak legalność działań takiej platformy jest dokładnie określona w przepisach prawa. Wszelkiego rodzaju dane dotyczące dłużnika, w tym imię, nazwisko, kwota zadłużenia czy sam rodzaj należności mogą być mylnie klasyfikowane jako dane podlegające przynajmniej w części przepisom ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. W przypadku platform internetowych takich, jak SprawdzonyNajemca.pl, wierzyciel może zgodnie z przepisami zamieścić informacje o dłużniku, które będą do wglądu na liście ogłoszeń serwisu, a przepisy dotyczące ochrony danych osobowych nie mają zastosowania.

Czy można wystawić ofertę sprzedaży długu lokatora?

Najem mieszkań praktycznie od dawna wiąże się z możliwością trafienia na nieuczciwego najemcę, który nie będzie skłonny do terminowego regulowania należności wynikających z tytułu najmu lokalu. W takim przypadku zarówno firmy profesjonalnie zajmujące się najmem mieszkań, jak i osoby prywatne, które wynajmują jedno czy kilka mieszkań, mogą mieć problem ze skutecznym egzekwowaniem zadłużenia wynikającego z tytułu najmu mieszkania. W takiej sytuacji oczywiście mamy dostępne różne rozwiązania, w tym wejście na drogę prawną i egzekwowania spłacenia należności przed sądem. Coraz częściej możemy jednak skorzystać z alternatywnych form odzyskania przynajmniej części zadłużenia przez dokonanie cesji wierzytelności na osobę trzecią.
Przeniesienie wierzytelności na osobę trzecią jest możliwe bez zgody dłużnika, jednak należ pamiętać o ty, by poinformować dłużnika o dokonaniu cesji jego wierzytelności na osoby trzecie. To rozwiązanie jest możliwe w przypadku gdy znajdzie się chętna osoba lub firma do przejęcia zobowiązania nieuczciwego najemcy. Korzystając z giełdy wierzytelności online, możemy przyspieszyć ten proces przed upublicznienie oferty w ogólnodostępnym serwisie.

Czy można skutecznie odzyskać dług od najemcy?

Skuteczne odzyskanie długu od najemcy jest możliwe, jednak może to dla nas być bardzo trudne zadanie. W zależności od rodzaju zadłużenia osoby decydują się na podjęcie różnych kroków mających na celu odzyskanie części lub całości zobowiązań wynikających z nieopłaconego czynszu, rachunków czy zdewastowanego mienia przez najemcę.
Coraz częściej nieuczciwi najemcy świadomie szukają ogłoszeń i osób, które mogą mieć problem z egzekwowaniem od nich czynszu czy opłacenia rachunków za wynajem mieszkania. W tym miejscu do dyspozycji właścicieli mieszkań jest dostępna aplikacja mobilna oraz platforma internetowa SprawdzonyNajemca.pl, która w intuicyjny sposób pozwala dodać ogłoszenie o chęci sprzedaży wierzytelności osobom trzecim. Korzystanie z aplikacji mobilnej SprawdzonyNajemca.pl jest również pomocne w procesie weryfikacji samego najemcy, który mógł już wcześniej wykazywać brak chęci spłaty ciążących na nim zobowiązań. W takiej sytuacji coraz więcej osób chcących zarówno odzyskać część zobowiązań, jak i ostrzec innych, może dodać ogłoszenia na różnych giełdach wierzytelności, w tym dedykowanej giełdzie długów z tytułu najmu SprawdzonyNajemca.pl.

Jeśli interesujesz się tematem związanym z najmem mieszkań, giełdą wierzytelności i tym jak odzyskać zobowiązania finansowe od nieuczciwego najemcy, sprawdź koniecznie stronę internetową www.sprawdzonynajemca.pl oraz bazę wiedzy dostępną pod adresem www.blog.sprawdzonynajemca.pl.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Prestiżowe apartamenty w Poznaniu — jaką dzielnicę wybrać

Następny artykuł

Jak uprawiać winorośl w ogrodzie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments