Redukcja kosztów: 5 powodów, dla których RentalBots to najlepsze rozwiązanie dla obiektów noclegowych

Pandemia stała się katalizatorem zmian w branży noclegowej. Tymczasem rozwiązania self check-in zdobywały popularność jeszcze przed pierwszymi zachorowaniami. Goście doceniali możliwość samoobsługowego zameldowania się, bez kontaktu z recepcją, o dowolnej porze dnia i nocy. Pandemia sprawiła, że rozwiązanie, dotąd uważane za wygodny dodatek, stało się wręcz oczekiwaną normą. Dlaczego warto wybrać RentalBots?

Pandemia stała się katalizatorem zmian w branży noclegowej. Tymczasem rozwiązania self check-in zdobywały popularność jeszcze przed pierwszymi zachorowaniami. Goście doceniali możliwość samoobsługowego zameldowania się, bez kontaktu z recepcją, o dowolnej porze dnia i nocy. Pandemia sprawiła, że rozwiązanie, dotąd uważane za wygodny dodatek, stało się wręcz oczekiwaną normą. Dlaczego warto wybrać RentalBots?

1. Koszty

Popularne zamki kodowe, które są szeroko stosowane w hotelach i pensjonatach, to pewne ułatwienie. W dalszym ciągu potrzeba jednak przynajmniej dwóch pracowników, którzy będą zmieniać kody po każdym gościu (lub generować nowe) i wysyłać je do nowych klientów przed przyjazdem do obiektu. Wysyłka odbywa się zazwyczaj za pomocą wiadomości e-mail lub SMS.

Minimalne wynagrodzenie w 2022 r. to 3000 zł brutto, a koszt pracodawcy wynosi 3 614,40 zł. Dwa etaty pociągają za sobą wydatek rzędu 7228,80 zł miesięcznie, a więc minimum 260 236,80 zł w trzyletnim okresie, nie uwzględniając inflacji i wzrostu wynagrodzeń. Te wyliczenia zakładają dostępność recepcji tylko przez część doby!

Jeżeli recepcja ma działać w trybie całodobowym, potrzebne są minimum 4 osoby do obsługi. Pod uwagę należy wziąć maksymalny czas pracy, dni wolne, święta, chorobowe… Koszt rośnie więc podwójnie, do kwoty 14 457,60 zł miesięcznie, czyli minimum 520 473,60 zł w trzyletnim okresie!

RentalBots możesz otrzymać za ułamek tej kwoty lub nawet za darmo – w ramach dotacji. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź stronę www.dotacje.rentalbots.pl.

2. Dowód akceptacji regulaminu

Większość obiektów nie posiada narzędzi, które umożliwiłyby gościom meldunek online z zachowaniem prawnie wiążącego dowodu akceptacji regulaminu. Pobieranie kart meldunkowych wykonywane jest przez pracowników recepcji, w koszcie ujętym powyżej. RentalBots zawiera zgodne z obowiązującymi przepisami rozwiązania – bez dodatkowych kosztów!

3. Dostęp do potwierdzeń

Zarządzający, którzy korzystają z tradycyjnych rozwiązań, nie są w stanie sprawdzić, czy gość otworzył e-mail z informacją, otrzymał kody do otwarcia drzwi lub w czy ogóle skorzystał z pokoju. RentalBots zapewnia wgląd we wszystkie te informacje w całkowicie zautomatyzowany sposób.

4. Brak problemów z obsadą

Zatrudnianie fizycznych pracowników to nie tylko konieczność wypłaty pensji, ale też pilnowanie formalności i żonglowanie grafikiem w przypadku ciąży, choroby, urlopu czy świąt. Automatyczny system RentalBots nigdy nie śpi. Jest zawsze na posterunku, dzięki czemu daje gościom możliwość zameldowania się nawet w środku nocy!

5. Bezpieczeństwo w czasach pandemii

RentalBots to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie w czasach pandemii. Wirtualna recepcja nie stwarza ryzyka przeniesienia wirusa. COVID-19 przyspieszył zmiany rynkowe do niespotykanego dotychczas poziomu. Bezkontaktowy meldunek zapewnił bezpieczeństwo zarówno gościom, jak i personelowi obiektu. Wystarczy zauważyć, że na stronie Booking.com najpopularniejszym filtrem obiektów przez lata były „bezpłatne śniadania”. W trakcie pandemii na pierwszym miejscu znalazł się filtr „zdalna recepcja”. Świadczy to o zmianie preferencji i świadomości klientów.

RentalBots to polskie rozwiązanie smart, które jakością nie ustępuje międzynarodowej konkurencji. Wejdź na www.dotacje.rentalbots.pl i dowiedz się, jak skorzystać z dotacji!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Brama garażowa — jaką wybrać?

Następny artykuł

Suszarka do ubrań – dlaczego warto ją kupić?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments