Promienniki podczerwieni na taras – na jaki promiennik podczerwieni się zdecydować ?

Chyba nie ma kogoś, kto nie lubi przyjemnych letnich wieczorów, które może spędzić na tarasie. Niezależnie od tego czy będzie to wieczór z książką, grill ze znajomymi czy romantyczny wieczór z ukochaną osobą. Relaks na świeżym powietrzu sprawia, że tak bardzo lubimy gdy robi się ciepło i możemy korzystać z niego do woli, a przynajmniej dłużej. Istnieje rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się przyjemnym ciepłem połączonym z urokiem spędzania czasu w otoczeniu natury wtedy, gdy za oknem temperatura już nie jest tak sprzyjająca. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest promiennik podczerwieni. Grzejnik tarasowy na podczerwień to urządzenie, które za pomocą emitera podczerwieni wytwarza ciepło promieniujące. Dzięki tej niesamowitej technologii możemy dłużej korzystać z ogrzanego powietrza.

Energia podczerwieni – jak to działa ? 

Siedząc przy ognisku czy wygrzewając się w słońcu możemy poczuć bezpośrednio ciepło. Ogień wytwarza promieniowanie cieplne, które ogrzewa naszą skórę. Podobnie jest w przypadku promienników podczerwieni. Urządzenia te wytwarzają promieniowanie cieplne i dzięki temu ogrzewają przedmioty i powierzchnie w ich obecności. W tym konkretnym przypadku będą to na przykład meble ogrodowe czy ogrodzenie tarasu. To daje dodatkowy plus, bo obiekty te oddają część otrzymanego ciepła – jest to emisja wtórna ciepła. Technologia wykorzystywana przez panele grzewcze to ciepło konwekcyjne. Sprawia, że nawet siedząc w dużej odległości od źródła promieniowania, nie wychłodzimy się, a nasza skóra nie będzie przesuszona.

Jaki rodzaj promiennika na podczerwień

Promiennik podczerwieni jako rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Promienniki podczerwieni mogą zyskać grono zwolenników wśród osób, które dbają o środowisko. Jest to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ nie wymagają one użycia paliwa. Dodatkowym atutem jest także to, że nie powodują zanieczyszczeń jak produkcja dymu, popiołu i pyłu drzewnego. Może być używany zarówno wewnątrz pomieszczenia, ale też na zewnątrz. W drugim przypadku trzeba pamiętać, aby stał w suchym miejscu i aby sam był suchy.

Jaki rodzaj promiennika na podczerwień wybrać ? Ile to kosztuje ?

Na rynku dostępnych jest wiele możliwości wyboru. Promienniki na podczerwień można dostać w różnych kształtach, kolorach, rozmiarach. Do wyboru mamy promienniki duże, wolnostojące, ale też mniej skomplikowane i kompatybilne modele stołowe.

  • Grzejniki stołowe – można ulokować je na stole albo podłodze. Najczęściej wybierane są do małych pomieszczeń, dla jednej osoby. Na przykład balkon, mały taras czy ganek. Dostępne są też modele nieco większe, które są w stanie ogrzać więcej przestrzeni.
  • Promienniki wolnostojące – te modele różnią się przede wszystkim mocą. Potrafią wyemitować o 40 % więcej energii niż promienniki stołowe. Wiąże się to oczywiście z wyższą ceną za urządzenie.
  • Promienniki panelowe – to opcja, która jest wstanie ogrzać największą powierzchnię z wszystkich wyżej wymienionych. Podstawową różnicą jest tu także moc – 70 % większa niż grzejniki stołowe- ale i typ promiennika. W tym przypadku emituje on ciepło przez panel, najczęściej zawieszony na ścianie lub na suficie. W tym przypadku różnica w cenie jest znacząca. za promiennik panelowy trzeba zapłacić około 8000 zł.

Promiennik podczerwieni jako rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Promienniki podczerwieni mogłyby się wydawać zakupem trudnym do osiągnięcia przez przysłowiowego Kowalskiego. Jest to mylny pogląd, bo stają się one coraz bardziej popularne i dostępne. Podstawowe modele to koszt w okolicach 800- 1200 zł, a te z większą mocą, które są w stanie ogrzać większe powierzchnie kosztują od 1600 zł do 2000 zł.

Jeśli chcemy kupić promiennik podczerwieni warto przemyśleć też kwestię wyglądu. To sprawi, że decydując się na nowe wyposażenie ogrodu czy tarasu zyskujemy przede wszystkim komfort cieplny, ale też element dekoracyjny dostosowany do naszych potrzeb oraz do wystroju. Oprócz tego, że same promienniki stanowią swego rodzaju nowinkę i atrakcję, dodatkowo obecnie dostępne są rozwiązania umożliwiające kontrolę nad nimi z użyciem smartfona. Instalując odpowiednią aplikację możemy wygodnie obsłużyć nasz promiennik bez wstawania z hamaka.

Kupując promiennik trzeba pamiętać, że nie jest on wstanie ogrzać rozległej, otwartej przestrzeni. Należy też odpowiednio dobrać moc urządzenia tak, aby sprzęt był jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i możliwości.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak wybrać dobry serwis AGD?

Następny artykuł

Kora kamienna jako wypełnienie rabat kwietnych

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments