Jak wybrać dobry serwis AGD?

Znalezienie dobrego serwisu AGD może być dosyć trudnym zadaniem. Coraz częściej możemy spotkać osoby, które zajmują się naprawą sprzętu, jednak nie posiadają odpowiednich kompetencji ani doświadczenia.

Znalezienie dobrego serwisu AGD może być dosyć trudnym zadaniem. Coraz częściej możemy spotkać osoby, które zajmują się naprawą sprzętu, jednak nie posiadają odpowiednich kompetencji ani doświadczenia. Dlatego też wiele klientów zadaje sobie pytanie – jak zatem znaleźć serwis AGD oraz specjalistę, który będzie godny naszego zaufania? Gdzie szukać pomocy, jeżeli Twój sprzęt uległ poważnej awarii? Podpowiadamy!

Dobry serwis AGD – czy powinien się charakteryzować?

Zanim udamy się do serwisu AGD z naszym sprzętem, warto najpierw zrobić dokładną selekcję i dowiedzieć się czegoś o usługach i pracownikach danego serwisu. Najlepiej byłyby zadzwonić do firmy, porozmawiać o naszym problemie i zapytać o możliwość naprawy – niektóre serwisy specjalizują się tylko w wąskiej grupie usług, nie posiadają odpowiedniego sprzętu do przeprowadzenia większej ilości prac serwisowych. Dobry pracownik powinien umieć doradzić, jakie wyjście i rodzaj naprawy będą najlepsze w konkretnym przypadku, oraz szybko oszacować koszt i czas naprawy.

Opinie byłych Klientów

W obecnych czasach możemy przeczytać opinie niemal o każdej firmie. Jeżeli wpiszesz w przeglądarkę nazwę wybranego przez Ciebie serwisu, na pewno pokażą Ci się opinie wystawione przez internautów. Rzetelna, uczciwa firma będzie miała wystawione w większości dobre opinie i pozytywne recenzje – oczywiście nie warto zrażać się również kilkoma gorszymi ocenami, ponieważ zdarzyć się mogą one nawet najlepszym profesjonalistom z każdej branży. Warto pamiętać również o tym, że negatywne opinie pisane anonimowo mogą wynikać po prostu ze złośliwości – niestety w dzisiejszych czasach nie brakuje w sieci hejterów. Dobrym sposobem może być również zasięgnięcie rady u swoich znajomych z okolicy – być może korzystali oni ostatnio z usług serwisu, który spełnił ich oczekiwania.

Gwarancja i rzetelność

Profesjonalny serwis AGD oferuje okresową (np. półroczną) gwarancję na wykonaną usługę. Oznacza to, że firma jest rzetelna i profesjonalna – możesz mieć pewność, że efekty naprawy będą skuteczne i trwałe, a w razie problemów możesz ponownie zgłosić się do serwisu. Warto zwrócić uwagę na ten punkt, ponieważ nie każdy serwis wystawia gwarancję – jest ona dobrowolna i wynika wyłącznie z zasad ustalonych w konkretnej firmie.

Kwalifikacje pracowników

Nowoczesne urządzenia AGD charakteryzują się innowacyjnymi technologiami i rozwiązaniami – naprawa takiego sprzętu wymaga od pracownika serwisu nie tylko ogromnego doświadczenia, ale również specjalistycznej wiedzy. Konstrukcja tych urządzeń jest bardzo skomplikowana, a im więcej wbudowanych funkcji posiada dany sprzęt, tym cięższe będzie przeprowadzenie naprawy. Oddawanie drogich urządzeń AGD w ręce niewykwalifikowanych pracowników, którzy dodatkowo nie oferują gwarancji, z reguły kończy się dla nas poniesieniem jeszcze większych kosztów. Nawet jeżeli wydaję się, że „specjalista” naprawił naszą pralkę, lodówkę czy piekarnik – problem może powrócić za jakiś czas, a my ponownie będziemy musieli szukać serwisu i płacić za kolejną naprawę.

Jakie usługi oferuje serwis?

Jeżeli serwis specjalizuje się tylko w kilku usługach – może okazać się, naprawa usterki, która akurat dotknęła naszego sprzętu, będzie niemożliwa. Dlatego zawsze przed udaniem się do serwisu, warto skontaktować się telefonicznie lub poprzez e-mail; pracownik powinien udzielić nam informacji o zakresie usług, cenniku oraz o możliwości naprawy naszego sprzętu AGD. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie, czy dany serwis wyposażony jest w odpowiednie narzędzia, które umożliwiają i usprawniają przeprowadzenie diagnozy oraz naprawy. Brak specjalistycznego sprzętu jest poważnym minusem, a czas oczekiwania na naprawę może się przez to znacznie się przedłużać.

Czas oczekiwania na usługę

Terminowość jest bardzo ważnym czynnikiem podczas wyboru odpowiedniego serwisu. Ciągnący się w nieskończoność czas oczekiwania na naszą lodówkę czy pralkę będzie bardzo frustrujący z oczywistych przyczyn. W dobrym serwisie AGD zostaniesz dokładnie poinformowany o czasie naprawy oraz możliwym odbiorze urządzenia. Na to, jak długo zajmą prace serwisowe, w dużym stopniu wpływa dostęp do oryginalnych lub zamiennych części. Warto zapytać serwisanta również o tę kwestię – da nam to obraz, czy usługa zostanie wykonana sprawnie, a odbiór sprzętu odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Naprawa czy zakup nowego sprzętu?

Bardzo często możemy natknąć się na opinie przemawiające za kupnem nowego sprzętu – bez próby naprawy naszego urządzenia, które uległo awarii. Nie jest to jednak dobry pomysł, a twierdzenie, że koszty naprawy przewyższają wartość urządzenia, może być bardzo szkodliwe. Zawsze warto najpierw zdiagnozować problem, a może okazać się, że naprawa wcale nie będzie należała do najbardziej skomplikowanych, a cena za usługę oraz wymienioną część będzie bardzo korzystna w porównaniu do ceny nowego sprzętu.

Jeżeli masz jakikolwiek problem ze swoim sprzętem AGD – serdecznie zapraszamy do naszego serwisu. Nasi wykwalifikowani pracownicy uporają się z każdą naprawą sprzętu AGD, a naprawa przebiegnie szybko i sprawnie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Wygodny i zdrowy sen z nowym materacem medycznym

Następny artykuł

Promienniki podczerwieni na taras – na jaki promiennik podczerwieni się zdecydować ?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments