Pompy hydrauliczne – serce maszyn budowlanych, rolniczych czy górniczych

Hydraulika siłowa to obecnie niezastąpiony system wykorzystywany w wielu maszynach. Zaletą układu hydraulicznego jest możliwość podnoszenia ogromnych ciężarów, a także operowania nimi z niezwykłą precyzją. Jest to bardzo istotny aspekt, mocno doceniany przez operatorów tych maszyn. Kolejną z zalet układu hydraulicznego jest także jego trwałość. Nowe maszyny mogą bez awarii pracować przez wiele tysięcy godzin. Jednak nie są bezawaryjne i z czasem poszczególne podzespoły zostają wyeksploatowane. Jednym z najważniejszych elementów układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna. Pracuje ona bez przerwy od włączenia maszyny, aż do chwili zgaszenia silnika, przez co dosyć szybko ulega awariom. Dla właściciela ciężkich maszyn każdy dzień awarii niesie za sobą wiele konsekwencji, między innymi duże straty pieniężne związane z naprawą maszyny, a także kary finansowe za niedotrzymanie terminów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stała współpraca z serwisem hydraulicznym, który zapewni pomoc w razie nagłej awarii, a także profesjonalnie zadba o maszynę, żeby zminimalizować ryzyko występowania usterek. Warto wybrać firmę, zatrudniającą doświadczony zespół fachowców, którzy zadbają o każdą maszynę i zajmą się naprawą wszystkich elementów hydrauliki siłowej, takich jak: pompy hydrauliczne, silniki, siłowniki czy rozdzielacze. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy serwisanci pomogą nam szybko usunąć awarię, a dzięki stałej współpracy i regularnym serwisom, wyłapią każde uszkodzenie i w porę je naprawią.

Naprawa pomp hydraulicznych – co zrobić w razie awarii?

Znaczna utrata mocy maszyny oraz brak płynnego operowania łyżką koparki to pierwsze sygnały awarii pompy hydraulicznej. Oprócz tych objawów uszkodzenie pompy mogą też sygnalizować zbyt wysokie obroty pracy maszyny. W sytuacji, kiedy dojdzie do awarii, pierwszą linią jest najczęściej regeneracja pomp hydraulicznych. Dobrze przeprowadzona regeneracja, poparta testami sprawnościowymi, jest w stanie przywrócić maszynę do pełnej sprawności. Inną możliwością poradzenia sobie z awarią pompy jest zakup nowej. Jest to z pewnością działanie, które zapewni bezawaryjność maszyny przez wiele lat, jednak wiąże się to z bardzo dużym wydatkiem. Nowa pompa hydrauliczna kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a producenci niechętnie udzielają jakiegokolwiek rabatu. Poza tym warto jeszcze wspomnieć, że sprowadzenie takiej pompy z zagranicy wiąże się z kilkoma tygodniami czekania. Tańszą możliwością, a także zdecydowanie szybszą, jest zakup używanej i zregenerowanej pompy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, a sprzedawca dodatkowo udziela sześciomiesięcznej gwarancji.

Regeneracja pomp hydraulicznych

Regeneracja pomp hydraulicznych znanych marek

W dobrym serwisie każda regeneracja pomp hydraulicznych powinna zaczynać się od dokładnej analizy tego podzespołu i znalezienia miejsca awarii. Następnie serwis powinien przystąpić do przedstawienia klientowi zakres prac i wstępną wycenę usługi. Decyzja o tym, co zostaje poddane naprawie, a co wymianie powinna zostać podjęta wspólnie. Kolejnym krokiem jest sama regeneracja pomp hydraulicznych. Na sam koniec serwisanci powinni przeprowadzić testy diagnostyczne na specjalistycznej aparaturze pomiarowej, aby upewnić się, że element został naprawiony prawidłowo i maszyna będzie działała bez zastrzeżeń.

Regeneracja pomp hydraulicznych znanych marek

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak zmierzyć odczyn pH gleby w ogrodzie? Poznaj najlepsze sposoby

Następny artykuł

Klinkier elewacyjny – czym powinien się wyróżniać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments