Pasy mocujące (transportowe) – do czego służą?

Posiadając odpowiednio wyposażony pojazd do przewozu ładunków, z łatwością można zaoszczędzić czas i pieniądze, które w przeciwnym razie musiałyby być spożytkowane np. na wynajem firmy czy wypożyczenie odpowiedniego sprzętu. Jednym z elementów zabezpieczających ładunek są pasy mocujące nazywane również transportowymi.

Gdzie wykorzystywane są pasy mocujące?

Pasy mocujące są wykorzystywane przede wszystkim w branży transportowej. Sięgają po nie zarówno firmy spedycyjne, jak i są one też bardzo powszechne wśród osób prywatnych, które czasami planują przewieźć jakiś ładunek i chcą go prawidłowo zabezpieczyć. Ponadto pasy mocujące doskonale się sprawdzają także w uporządkowaniu przestrzeni garażowych, co sprawia, że jest to produkt uniwersalny (podobnie jak np. opaski zaciskowe).

Podział pasów transportowych

Decydując się na zakup pasów mocujących, można natknąć się na wiele ofert, których produkty wyglądają podobnie, lecz w rzeczywistości różnią się one ważnymi detalami. Mowa tutaj głównie o masie przewożonego ładunku – to m.in. od niej powinien zależeć wybór pasa mocującego. Kolejnym istotnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, to długość pasa, która z kolei powinna być dopasowana nie tylko do pakunków, ale i do miejsca przechowywania.

Pasy transportowe można podzielić również ze względu na ich budowę – wyróżnia się m.in.:

  • pas transportowy z napinaczem– jeden z najpopularniejszych pasów do mocowania ładunków. Aby go użyć, potrzebne są dwa punkty zaczepienia. Można spotkać tonaże od 100 kg do aż 10 ton.
  • pas transportowy z niestandardowym napinaczem– są to zwykłe pasy transportowe, różniące się tylko i wyłącznie napinaczami. Jest to udogodnienie dla klientów, ponieważ każda osoba może wybrać element, który najbardziej mu odpowiada.
  • pasy transportowe do lawety– są to trzypunktowe pasy przeznaczone do zabezpieczania samochodów na lawecie.
  • pasy do mocowania motocykli– pasy specjalnie stworzone z myślą o jednośladach. Dzięki nim można przymocować motocykl za manetki, kierownicę lub przez opasanie.

Czy warto zaopatrzyć się w pasy transportowe?

Czy warto zaopatrzyć się w pasy transportowe? Pasy mocujące ułatwią każdej osobie przewóz rozmaitych paczek (od tych najmniejszych po wielkogabarytowe). Transportując ładunek właściwie zabezpieczony pasami, nie trzeba się martwić o uszkodzenie rzeczy lub spowodowanie niebezpieczeństwa na drodze. Nawet jeśli przewozi się coś bardzo rzadko, warto zakupić najmniejsze pasy, które na pewno się przydadzą – poza przewozem sprawdzą się one m.in. w porządkach garażowych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Do czego stosuje się zaprawę gipsową?

Następny artykuł

Co to znaczy, że wełna mineralna jest hydrofobizowana?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments