Nowoczesna łazienka xxi wieku – co powinno się w niej znaleźć?

Nie ma chyba trafniejszych określeń opisujących współczesną łazienkę niż dwa pojęcia, czyli funkcjonalność i estetka. Bez względu na to, czy wolisz przestrzeń urządzoną w stylu nowoczesnym, czy też stawiasz na klasykę typu aranżacje prowansalskie i marokańskie sprzęty mają być praktyczne. Nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej łazienki bez takich udogodnień jak przestronny prysznic, wygodna wanna, czy odpowiednio głęboka umywalka. Co zatem zamontować, aby było w niej zarówno pięknie, jak i wygodnie? 

Łazienka w stylu nowoczesnym z praktycznymi rozwiązaniami

Do lamusa odchodzą już tradycyjne umywalki. Kiedyś popularne było kupowanie szafki wraz z nasadzoną na nią armaturą. Takie komplety były być może kompaktowe, ale jednocześnie ograniczały elastyczność w zakresie możliwości aranżacji. Obecnie coraz częściej sięgamy po umywalki wpuszczane w blat. Ten nowoczesny dodatek najlepiej sprawdza się z meblami łazienkowymi wykonanymi na wymiar. Takie połączenie zwiększa automatycznie powierzchnię do przechowywania.

Każdy z nas chowa w łazienkowych szafkach szereg przedmiotów. Muszą się w niej znaleźć zarówno kosmetyki, środki higieniczne, jak i domowa chemia. Jeśli zapewnimy sobie wystarczająco dużo miejsca do ich schowania z łatwością zachowamy porządek. Tym samym nawet w niewielkiej łazience w bloku możemy stworzyć mini salon kąpielowy. Jeśli wszystko jest na swoim miejscu automatycznie wnętrze zyskuje bardziej elegancki charakter.

Jak zmniejszyć zużycie wody w łazience?

Nowoczesna łazienka jest też ekologiczna. Rozwiązania na miarę xxi wieku chronią środowisko i zasoby naturalne. Dlatego sprawdzają się wszelkie rozwiązania regulujące strumień wody. Oszczędność w tym zakresie to wielki krok naprzód nie tylko, aby zmniejszyć wysokość rachunków, ale też zmniejszyć jej globalne zużycie. Stąd popularność takich rozwiązań jak deszczownice, czy podtynkowe baterie do umywalek. Doskonale sprawdzą się modele do wanny, umywalki, czy prysznica, które napowietrzają strumień wody i jednocześnie sprawiają, że korzystanie z niego staje się bardziej ekonomiczne.

Baterie podtynkowe, przytwierdzone do ściany mają też tę zaletę, że są łatwe w czyszczeniu. Mniejsza ilość zakamarków i ułatwiony dostęp sprawia, że łatwiej wszędzie dotrzeć. Sprawia to, że cały zestaw jest trwalszy niż klasyczne rozwiązania. Produkty tego typu mają też różnorodny wygląd. Można więc zamontować je praktycznie w każdej łazience. Polecamy poszukiwanie tych najbardziej funkcjonalnych, aby korzystanie z tego pomieszczenia było jeszcze bardziej praktyczne.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak udekorować swój salon niskim kosztem?

Następny artykuł

Do kogo zgłosić się w celu zamontowania systemu wentylacji?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments