Jak udekorować swój salon niskim kosztem?

Urządzanie salonu tanio jest możliwe bez długiego poszukiwania mebli do oddania za darmo i samodzielnego tworzenia dodatków. Niewielkim kosztem można kupić stolik kawowy w stylu skandynawskim, zasłony i poduszki, a także zrobić wiele innych rzeczy. Jeśli szukasz inspiracji, jak urządzić salon tanim kosztem, poznaj kilka przydatnych wskazówek.

  1. Jak tanio umeblować salon?
  2. Jak udekorować swój salon niskim kosztem?

Wystarczy, że pozna się kilka praktycznych porad, a do stworzenia efektownej aranżacji wnętrz nie trzeba będzie dużych nakładów finansowych. Wskazówki przydadzą się zarówno, gdy chce się urządzić wnętrze w stylu skandynawskim, jak i innym, spójny z resztą pomieszczeń w domu. Dowiedz się więcej o tanim urządzaniu salonu.

Jak tanio umeblować salon?

Aranżacja wnętrza salonu może być wykonana niewielkim kosztem, gdy postawi się na ofertę mebli z jednego z marketów meblowych. Sklepy z meblami skandynawskimi z niedrogich materiałów są przystępne cenowo, nawet dla osób z ograniczonym budżetem.

Aranżacja salonu jest niedroga również, gdy postawi się na meble z targu staroci. Wiele osób za symboliczną kwotę sprzedaje kanapy i fotele z PRL, komody i kredensy sprzed wojny, a także stoły, ławy i liczne dodatki do salonu. Jeśli ma się smykałkę do majsterkowania, można samodzielnie przemalować stare meble, zmienić w nich uchwyty itp. W przypadku kanap i foteli można natomiast skorzystać z pomocy tapicera, by wymienić obicie na nowe i niezniszczone. Dzięki temu odnawianie starych mebli jest dobrym sposobem, by tanio urządzić salon.

Jak udekorować swój salon niskim kosztem?

W salonie można umieścić liczne niedrogie dodatki, które są dostępne w większości sklepów z dekoracjami do domu. Dobrym wyborem są kolorowe doniczki na kwiaty, dzięki którym do wnętrza wprowadza się zieleń roślin. Na parapecie lub półce ściennej można stawić kwiaty w ceramicznych lub metalowych doniczkach, które zupełnie zmienią charakter wnętrza. Osłonki na doniczki kupi się już za kilka złotych.

Tania dekoracja pasująca do dowolnego stylu wnętrza to także poduszka. Poduszki w salonie mają szczególne znaczenie, gdyż zarówno ozdabiają wnętrze, jak i przydają się w czasie wypoczynku. Poduszki w stylu glamour, w stylu minimalistycznym lub skandynawskim ułatwiają znalezienie wygodnej pozycji do oglądania telewizji, a niekiedy służą również za siedziska dla dzieci. Dzięki nim salon staje się przytulny i ciepły. Poduchy kosztują jedynie kilkanaście złotych, a wymienne poszewki do prania – jeszcze mniej.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Co warto wiedzieć o plastyfikatorach? Kilka słów o dodatkach do betonu, zapraw i nie tylko

Następny artykuł

Nowoczesna łazienka xxi wieku – co powinno się w niej znaleźć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments