Modne inspiracje na pokój dziecięcy w 2022 roku

Najnowsze trendy wnętrzarskie w pełni uwzględniają potrzeby najmłodszych. Ich pokoje są miejscem zabawy, nauki i wypoczynku. Dlatego należy zaaranżować dziecięcy pokój w taki sposób, by dobrze spełniał każdą z tych ról. W 2022 roku moda wychodzi naprzeciw dziecięcym oczekiwaniom. Co nowego proponują dekoratorzy wnętrz?

Komfort i wygoda

Zapewne dla wielu rodziców jest to oczywiste, ale zgodnie z założeniami projektantów pokój dziecka ma być w pełni komfortowym miejscem. Dotyczy to zarówno pokoju malucha, jak i nastolatka. Zwracamy więc uwagę na wygodne łóżka i inne meble wypoczynkowe. Łóżko powinno być niskie, by maluch z łatwością na nie wszedł i by było dla niego bezpieczne. Niezależnie od wieku dziecka, wybieramy wysokiej jakości hipoalergiczne materace.

Oprócz standardowego wyposażenia – biurka, szafy, regałów – możemy pokusić się o dodatki, które przydadzą się starszym dzieciom. W pokoju nastolatków przyda się ława do pokoju młodzieżowego, przy której ugoszczą odwiedzających ich przyjaciół.

Intensywne akcenty kolorystyczne

Mocne kolory pobudzają do działania i zachęcają dziecko do większej aktywności. Można więc przy pomocy kolorów ścian wydzielić w pokoju oddzielne strefy o różnym przeznaczeniu. Intensywne kolory odpowiednie będą w strefie zabawy i nauki, a te neutralne w miejscu wypoczynku. Jeżeli jednak pokój jest niewielki, trudno będzie podzielić go na strefy. Zamiast tego miłośnicy wyrazistych kolorów mogą wybrać zestawy mebli dla dzieci, których fronty lub uchwyty wyróżniają się właśnie energetyzującą kolorystyką. Nierzadko kontrastujące dodatki są niewielkie, ale na tyle wyraziste, by nadać wnętrzu charakter.

Trendy eko

W 2022 roku coraz bardziej skupiamy się na tym, by nasze otoczenie było neutralne dla środowiska. Dotyczy to także pokoju dziecięcego, dlatego wybieramy sprzęty i tekstylia wykonane z naturalnych materiałów, które są bezpieczne dla najmłodszych. Zamiłowanie do natury odzwierciedla także zielony kolor. Z łatwością wprowadzimy go do wnętrza, dobierając zielony dywan czy zasłony. Dobrym pomysłem jest także zakup mebli, których fronty wyróżniają się intensywnie zielonymi akcentami. Sklep internetowy z meblami dla dzieci marmex.pl oferuje między innymi kolekcje mebli z kontrastowymi wstawkami w odcieniu limonki. Asortyment sklepu to także zestawy mebli młodzieżowych utrzymane w kolorach ziemi, które podobnie jak zieleń, świetnie wpisują się w styl ekologiczny.

Styl minimalistyczny

Głównym założeniem stylu minimalistycznego jest ograniczenie otaczających nas przedmiotów i zachowanie porządku. Zadanie to może wydawać się niemożliwe do spełnienia w pokoju dziecka. Na szczęście trend ten nie oznacza konieczności rezygnacji z niezbędnych mebli. Wręcz przeciwne, potrzebujemy ich choćby po to, by uporządkować dziecięce akcesoria.

O ile dysponujemy odpowiednią przestrzenią, staramy się zostawić jedną pustą ścianę lub zachować spore odstępy między meblami. Aby podkreślić surowość wnętrza, wybieramy wyposażenie w odcieniach szarości lub brązu.

Jak widać, urządzając pokój dziecka w 2022 roku mamy nadal sporą dowolność i możemy wybierać pomiędzy różnorodnymi stylami. Modne w tym sezonie dodatki powinny być praktyczne i ładnie się prezentować.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

5 zalet czajników na gaz

Następny artykuł

Klimatyzacja w kawalerce – jak ją wybrać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments