Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – o czym trzeba wiedzieć?

Każdy, kto zamierza kupić w Gdańsku mieszkanie pod klucz, powinien pamiętać o paru istotnych sprawach. Ten rodzaj wykończenia nieruchomości oferowany przez deweloperów cieszy się co prawda mniejszą popularnością niż mieszkania w stanie surowym, niemniej i gotowe lokale znajdują wielu nabywców.

Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – jakie ma zalety?

Zdecydowanie największym atutem mieszkań pod klucz jest oszczędność czasu. Deweloper zobowiązuje się do oddania lokalu w terminie określonym w umowie, w związku z czym do takiego mieszkania można wprowadzić się szybciej niż do lokalu wymagającego wykończenia na własną rękę. Świeżo upieczony właściciel nie musi szukać projektanta i ekipy remontowej oraz martwić się o zakup materiałów i nadzór nad pracami. Z góry ustalona cena to również duża zaleta, jaką odznaczają się gotowe mieszkania. Gdańsk ma pod tym względem na tyle zróżnicowaną ofertę, że każdy chętny znajdzie wariant odpowiadający konkretnym oczekiwaniom i możliwościom finansowym.

Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – na co zwracać uwagę?

Eksperci z firmy Hossa radzą, aby przy zakupie gotowego mieszkania w Gdańsku dobrze zastanowić się nad wyborem pakietu wykończeniowego. Kluczowe znaczenie ma tu zakres usług. Poszczególni deweloperzy inaczej interpretują znaczenie słów „pod klucz”, stąd konieczność wnikliwego zapoznania się z ofertą. Szukając najlepszej opcji pakietowej, trzeba mieć baczenie na takie kwestie jak m.in. przyklejenie tapety czy wykonanie innych drobnych dekoracji ścian, zamontowanie akcesoriów łazienkowych i oświetlenia, wykonanie gładzi itp. Na mieszkaniowym rynku pierwotnym w Gdańsku panuje spora konkurencja, co dla klientów oznacza elastyczne podejście w kształtowaniu umów.

Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – jaki deweloper?

Decydując się na zakup mieszkania pod klucz w Gdańsku, trzeba selekcjonować oferty również pod kątem wiarygodności dewelopera. Koniecznie należy sprawdzić stan prawny gruntu, na jakim będzie realizowana inwestycja, oraz zasięgnąć informacji o finansowej kondycji dewelopera i przedsięwzięciach, jakie ma na swoim koncie.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Poprzedni artykuł

Jak prawidłowo konserwować uszczelki okienne

Następny artykuł

Wykop studni głębinowej – jaką wiertnicę wybrać?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.