Mała, ale efektowna – czyli sypialnia w kawalerce

Niewielki metraż kawalerki sprawia, że jej estetyczne i funkcjonalne urządzenie jest często dużym wyzwaniem. Kłopoty sprawia przede wszystkim stworzenie przyjemnej przestrzeni sypialnej. Jak zaaranżować sypialnię w kawalerce, aby była mała, ale efektowna?

Sypialnia we wnęce – jak ją urządzić?

Sypialnia to pomieszczenie o prywatnym i intymnym charakterze. Wiele osób decyduje się więc na wydzielenie osobnej części sypialnej – nawet w wyjątkowo małym mieszkaniu. Osobny kąt do spania ułatwia utrzymanie w nim porządku i stworzenie atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi. Symboliczny podział przestrzeni może przyjąć różne formy – np. ścianki działowej, zasłon czy baldachimów okalających samo łóżko. Właściciele kawalerek coraz chętniej decydują się również na stworzenie antresoli. Na symbolicznym piętrze może znaleźć się nawet sam materac – bez stelażu, ale koniecznie dobrany odpowiednio do potrzeb użytkownika. Ogromny wybór materacy w różnych rozmiarach znajdziesz na SennaMaterace.pl. Dzięki temu możliwe jest wydzielenie sypialni bez konieczności zmniejszania salonu. Decydując się na rozwiązania tego typu, należy pamiętać, że ilość miejsca przeznaczonego na część sypialną jest naprawdę niewielka – w tej sytuacji minimalizm będzie kluczem do sukcesu. Brak zbędnych dodatków i dekoracji umieszczonych w sypialni na siłę, z pewnością wpłynie korzystnie na efekt końcowy.

Otwarta sypialnia w kawalerce – wady i zalety

Czasem niemożliwe jest wydzielenie osobnej przestrzeni sypialnej. Warto pamiętać, że przemyślane stworzenie otwartej sypialni również ma swoje dobre strony. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup kanapy, która umieszczona jest w pokoju pełniącym w ciągu dnia funkcję salonu, a w nocy – sypialni. Zdecydowaną zaletą otwartej sypialni jest zwiększenie ilości wolnej przestrzeni. Sprawia to, że całe mieszkanie jest bardziej funkcjonalne niż w przypadku wydzielenia oddzielnej sypialni z łóżkiem. Wadą jest jednak brak możliwości wyboru dobrej jakości materaca. Spanie na kanapie jest zdecydowanie gorsze dla kręgosłupa i na dłuższą metę może wywoływać nawet dolegliwości bólowe.

O czym pamiętać urządzając sypialnię w kawalerce?

Urządzając sypialnię w kawalerce, należy przede wszystkim brać pod uwagę jej funkcjonalność. Niewielki metraż sprawia, że bardzo łatwo jest umieścić w mieszkaniu nadmiar rzeczy, które będą przeszkadzały w wygodnym funkcjonowaniu. Najważniejsze jest to, aby każdy mebel miał określoną funkcję. Sypialnia w kawalerce – bez względu na to, czy jest otwarta czy wydzielona – nie powinna być przyozdobiona zbyt dużą ilością dekoracji. Najlepsze będą fotografie umieszczone na ścianach, ozdobne lampy i kwiaty na parapetach – nie zajmą bowiem przestrzeni użytkowej. Specyfika kawalerki sugeruje zastosowanie neutralnych, spokojnych kolorów. Piaskowe brązy, beże czy odcienie kremowe sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. Również szarości nie będą złym wyborem – jednak wszelkie jaskrawe barwy okażą się na dłuższą metę przytłaczające.

Sypialnia w kawalerce może być efektowna. Ważne jest jednak dokładne przeanalizowanie umeblowania i określenie funkcji każdego przedmiotu, który ma się znaleźć w mieszkaniu. Warto zdecydować się na wydzielenie osobnej przestrzeni sypialnej, w której znajdzie się komfortowe łóżko z wygodnym materacem.

Artykuł powstał przy współpracy z SennaMaterace.pl

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Odwodnienie dachów płaskich — o czym warto pamiętać?

Następny artykuł

Gruz i inne kłopotliwe odpady po remoncie – jak się ich pozbyć?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments