Gruz i inne kłopotliwe odpady po remoncie – jak się ich pozbyć?

Przeprowadzenie prac remontowych nawet o niedużej skali przeważnie wiąże się m.in. z hałasem, zakupem materiałów budowlanych oraz planowaniem robót. Niestety remonty oznaczają też zwykle sporo śmieci, takich jak opakowania, folie, stłuczona ceramika, stare meble czy worki z gruzem. Tego rodzaju tzw. kłopotliwe odpady należy w odpowiedni sposób zutylizować. Co zatem zrobić z gruzem i innymi śmieciami, które zostają po pracach remontowych?

Worki z gruzem koło domu, czyli jakie mandaty grożą za składowanie gruzu na posesji?

Odpady budowlane takie jak wspomniane wyżej opakowania czy nienadające się do użytku stare meble to ostatnia rzecz, jaka powinna wylądować w osiedlowym śmietniku. Nie da się jednak nie zauważyć, że w sezonie remontowym pojemniki przy blokach są pełne worków gruzu i innych poremontowych śmieci. Takie postępowanie może grozić karą grzywny nałożoną przez spółdzielnię oraz obciążeniem kosztów naprawy śmieciarki niedostosowanej do tego typu odpadów. Gromadzenie gruzu na terenie posesji to równie nietrafiony pomysł, który może kosztować nawet 1500 zł mandatu. Dużo wyższe kary są przewidziane za nielegalne porzucanie gruzu w lesie (5000 zł i więcej). Odpowiednie gospodarowanie odpadami po remoncie ma także znaczenie dla środowiska – gruz jest surowcem łatwym do odzyskania w procesie recyklingu, co pozwala na ponowne wykorzystanie go.

Pomysły na usunięcie gruzu po remoncie – PSZOK, place budowy i nie tylko

Gruz można usunąć na kilka łatwych sposobów. Jednym z nich jest zawiezienie worków tego surowca wraz z innymi odpadami po remoncie do PSZOK-a, czyli lokalnego punktu zbiórki odpadów komunalnych. PSZOK przyjmuje jednak tylko ograniczoną ilość śmieci i nie zapewnia transportu, więc w przypadku np. starych mebli może być to problematyczne. Gruz można także oddać na miejscowe place budowy (jeśli organizują zbiórkę) lub osobom prywatnym np. do prac ogrodowych. Jeśli jednak po remoncie zostanie nam sporo worków gruzu, warto wówczas rozważyć wynajem kontenera.

Kontenery na gruz – sprawne usunięcie gruzu po pracach remontowych

Wynajem kontenera do wywozu gruzu jest zdecydowanie najlepszą opcją na pozbycie się tego surowca po remoncie. Najlepiej w tym celu skontaktować się z firmą utylizacyjną, która dostarczy kontenery w krótkim czasie. Taką firmą jest EKO-LOGIS, działająca głównie na terenie Dolnego Śląska. EKO-LOGIS realizuje większość zleceń w ciągu doby oraz posiada kontenery w wymiarach nawet do 36 m3Potrzebujesz zatem wynająć kontenery na gruz w Siechnicach, Oławie czy w innych miejscowościach regionu? Skontaktuj się z EKO-LOGIS, a odpowiednie pojemniki zostaną dostarczone jeszcze tego samego dnia.

Poza wywozem gruzu i śmieci poremontowych EKO-LOGIS oferuje również m.in. wywóz odpadów sezonowych i produkcyjnych. Ponieważ EKO-LOGIS działa także i w mniejszych miejscowościach regionu, zamówienie zamiatania mechanicznego czy wynajem kontenera w Wiszni Małej i okolicach odbędzie się bez przeszkód. Warto zajrzeć też na stronę firmy, aby zapoznać się z pełną ofertą usług.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Mała, ale efektowna – czyli sypialnia w kawalerce

Następny artykuł

Instalacje elektryczne w domu – jak zadbać o bezpieczeństwo

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments