Lustro czy szafka z lustrem do łazienki – co wybrać?

W każdej łazience musi niewątpliwie znaleźć się lustro. To właśnie przy nim wykonuje się większość czynności pielęgnacyjnych. W czasie urządzania wnętrza trzeba jednak podjąć decyzję, co wybrać – klasyczne lustro wiszące, a może szafkę z lustrem do łazienki? Co na co dzień sprawdza się lepiej?

Lustra łazienkowe i ich rodzaje

Wybór luster łazienkowych na rynku jest ogromny. Każdy więc powinien znaleźć model odpowiedni dla siebie. Najpopularniejsze i zarazem najtańsze są lustra cięte, które mają zazwyczaj prostą, geometryczną formę. Nie są one trudne w montażu. Lustra w ramie dają większe możliwości aranżacyjne. Lustra z półką to ciekawy kompromis między lustrami a szafkami z lustrem do łazienki. Ponadto warto wyróżnić jeszcze lustra z oświetleniem. To rozwiązanie, które ma swoje wady i zalety. W tym przypadku świateł nie trzeba dobierać już samodzielnie.

Kiedy sprawdzi się szafka z lustrem do łazienki?

Szafki z lustrem do łazienki dają nieco mniejsze możliwości aranżacyjne niż same lustra. Z drugiej strony w dużej mierze zwiększają przestrzeń do przechowywania akcesoriów i kosmetyków różnego rodzaju. To świetny wybór w przypadku małych łazienek. Po takie meble sięgają też osoby, które cenią sobie przede wszystkim komfort. Za sprawą oferowanych przez sklep cudnalazienka.pl szafek z lustrem do łazienki można w jednym miejscu mieć wszystkie podstawowe kosmetyki. W tym miejscu można również przechowywać lekarstwa zażywane na co dzień.

Lustro czy szafka z lustrem do łazienkiDodatkowo szafki lustrzane mogą poprawić estetykę danego wnętrza. Trzeba je jednak dobrać odpowiednio do stylistyki łazienki. Dotyczy to przede wszystkim mebli płytkich. Stanowią one odpowiednie miejsce do przechowywania szczoteczek i past do zębów, szczotek do włosów czy maszynek do golenia, a więc produktów, które często trzymane są na umywalce.

Jaką szafkę z lustrem do łazienki warto wybrać?

Szafka z lustrem do łazienki, podobnie jak w przypadku innych mebli, musi być dopasowana do wielkości pomieszczenia. W sytuacji, gdy zawisnąć ma nad umywalką, kluczowe znaczenie ma jej głębokość.

Szafki lustrzane dobrze sprawdzają się w wielu łazienkach. W niewielkich wnętrzach z powodzeniem zastępują klasyczne lustro, a przy tym pełnią funkcję półki. Pozwalają na zachowanie w pomieszczeniu porządku. Meble z lustrzanymi frontami świetnie prezentują się jako element aranżacji nowoczesnych. Trzeba jedynie pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Ponadto w tafli lustra nie powinien odbijać się bałagan.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Co to znaczy, że wełna mineralna jest hydrofobizowana?

Następny artykuł

Szafa czy garderoba? Co będzie lepsze dla Ciebie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments