Lazura i olej do tarasu Remmers – jak odnowić drewno ogrodowe?

Koniec zimy i początek wiosny to dla wielu inwestorów i osób prywatnych czas, w którym mogą sprawdzić stan drewnianych konstrukcji w domkach letniskowych, altanach czy tarasach. To właśnie w tym czasie możemy rozpocząć przygotowanie do kolejnego sezonu, w którym będziemy eksploatować drewniane powierzchnie i elementy budynków. Jeśli planujesz sprawdzenie stanu drewnianego tarasu lub chcesz odnowić drewnianą elewację domków letniskowych, w tym wpisie dowiesz się, jak dobrać odpowiedniego rodzaju produkty do ochrony i pielęgnacji drewna stosowanego na zewnątrz budynków.

Drewno stosowane na zewnątrz budynków jest narażone na działanie wielu czynników, które wpływają na przyspieszenie procesów starzenia. Mowa tu o szkodliwym działaniu promieni UV, wilgoci, wysokich i niskich temperatur, pleśni, grzybów, sinizny, czy uszkodzeń mechanicznych. Jeśli chcemy zabezpieczyć drewniane elementy konstrukcji, taras, meble ogrodowe lub altanę, możemy to zrobić z wykorzystaniem wielu dedykowanych środków do ochrony i pielęgnacji drewna. W tym miejscu najczęściej spotkamy się z lakierami, farbami, lazurami, olejami, bejcami i woskami do drewna. Każdy z wymienionych produktów zapewnia jednak inny poziom ochrony i w zależności od naszych potrzeb, powinniśmy dobrać ten, który pozwoli możliwie jak najlepiej zabezpieczyć drewno przed zbyt szybkim zniszczeniem.

Wybór odpowiedniego środka do ochrony drewna to jednak nie wszystko. Produkty z tej samej kategorii nie są sobie równe pod względem deklarowanych właściwości ochronnych, przez nałożona warstwa ochronna nie zawsze wytrzyma deklarowaną przez producenta ilość lat. Jeśli chcemy więc uniknąć niemiłego zaskoczenia w postaci braku ochrony drewna już w kolejnym roku po zabezpieczeniu, warto wybrać sprawdzone produkty od producentów, którzy mają dedykowane linie dla profesjonalnych firm z branży dekarskiej czy stolarskiej. Dzięki temu możemy zyskać większą pewność co do właściwości ochronnych, jakie są deklarowane na opakowaniu.

HK-Lasur – lazura do drewna Remmers

Jednym z częściej wybieranych środków do ochrony i pielęgnacji drewna są wszelkiego rodzaju lazury. W przypadku firmy Remmers, mamy do wyboru lazurę 3 w 1, która jest wzbogacona o powłokę gruntującą i mieszankę impregnatu. Dzięki temu w jednym produkcie otrzymujemy trzy niezbędne elementy, które pozwolą odpowiednio zabezpieczyć drewno już podczas nakładania jednej warstwy. HK-Lasur od formy Remmers to lazura, która wyróżnia się bardzo wysokim poziomem ochrony dzięki temu, że środek wnika głęboko w warstwy zabezpieczonego drewna, tworząc przy tym elastyczną i spójną warstwę ochronną. Lazura do drewna HK-Lasur to jeden z najczęściej wybieranych środków ochronnych, który pozwala spowolnić procesy starzenia w drewnie, chroniąc je przed szkodliwym działaniem promieni UV, wilgoci, deszczu, wysokich i niskich temperatur, żeru os, sinizny, pleśni czy grzybów.

Pflege-Öl – olej do drewna Remmers

Kolejnym produktem do zabezpieczenia drewna jest Pflege-Öl od Remmers, który dzięki zawartości wysokiej jakości składników zapewnia wysoką i trwałą ochronę drewna stosowanego na zewnątrz i wewnątrz budynku. Jeśli więc chcemy zabezpieczyć drewniany taras, wykonany z dębu, modrzewia, daglezji, iroko, bagkirai czy drewna tekowego, z powodzeniem możemy wybrać firmę Remmers i olej do drewna Pflege-Öl. Warto wspomnieć, że w składzie Pflege-Öl znajdziemy olej lniany, który pozwala uzyskać satynowe wykończenie drewnianej powierzchni o umiarkowanym połysku. Kolejną zaletą oleju do drewna Pflege-Öl jest ograniczenie wsiąkania wilgoci w głąb drewna. Jest to możliwe dzięki tworzącej się powłoce hydrofobowej na zabezpieczonej powierzchni, która dodatkowo zabezpiecza drewno przed nadmiernym wyschnięciem. Pflege-Öl jest produktem bardzo łatwym w nanoszeniu, a jego warianty kolorystyczne chronią drewno przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Olej do drewna Koompans

Houtolie to produkt do ochrony drewna, który znajdziemy w ofercie firmy Koopmans. Tu bez wątpienia mamy styczność z wysokiej jakości olejem ochronnym, który pozwoli nam dokładnie zabezpieczyć drewnianą powierzchnię. To, co wyróżnia Houtolie od Koopmans, to przede wszystkim zawartość oleju lnianego w składzie, który wpływa na podkreślenie struktury słojów. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości produkcie, który jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych i przystępnej cenie, bez wahania możemy sięgnąć po olej do drewna Houtolie od Koopmans.

Jeśli szukasz poznać więcej produktów do ochrony i pielęgnacji drewna, sprawdź koniecznie sklep internetowy www.mbksklep.pl, gdzie znajdziesz dedykowane rozwiązania do zabezpieczenia drewna stosowanego wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wieloletnie doświadczenie firmy w sprzedaży impregnatów, lazur, wosków, olejów i farb do drewna, pozwala skorzystać z pomocy przy najbardziej wymagających konstrukcjach.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak dbać o grzejniki w sezonie zimowym?

Następny artykuł

Zadbaj o swoje rynny zimą. Oto produkty, które Ci w tym pomogą

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments