Coraz więcej osób żyje w duchu minimalizmu, a wraz z mniejszą ilością rzeczy potrzebują mniejszego mieszkania. Podpowiadamy, które płytki ceramiczne sprawdzają się w kawalerce.
Optyczne triki przy układaniu kafelków
Im mniejsze pomieszczenie, tym bardziej wskazane są jasne, uniwersalne kolory. Intensywne barwy i wzory w dużym pomieszczeniu mogą pełnić funkcję dekoru, ale w kawalerce w końcu się znudzą i przytłoczą.
Decyduj się na wąskie fugi i większe kafelki, by na podłodze nie utworzyć klaustrofobicznej, grubej siatki. Wybieraj raczej płytki podłogowe matowe. W małym pomieszczeniu może być trudno tak ustawić lampę, by nie odbijała się od błyszczących płytek.

Mała przestrzeń, wysoka jakość
W dużym pomieszczeniu nierówności koloru czy ułożenia nie będą widoczne. W najgorszym razie można je zakryć pod meblami czy dywanami. W małej kawalerce każdą klepkę będzie dobrze widać. Chodzi też o walory praktyczne – glazura na kilkumetrowej powierzchni mieszkalnej będzie zużywać się znacznie szybciej, niż w dużym pomieszczeniu. Nie kupuj więc przeciętnej glazury w markecie. Postaw na ekskluzywne płytki włoskie dobrej jakości. Wśród producentów płytek ceramicznych i gresów szukaj tych najlepszych, jak:
- Gardenia Orchidea,
- Fondovalle,
- Sant Agostino,
- Emil Ceramica.
Niekiedy możesz kupić do małego mieszkania tanie płytki włoskich producentów w ramach końcówki serii – w końcu potrzebujesz ich tylko kilka metrów kwadratowych. Takie oferty znajdziesz w dziale outlet płytek w sklepie Sekret Elegancji.
Gres-imitacja drewna a problem sprzątania
Przy okazji zakupów przed remontem kawalerki pomyśl też o kwestii sprzątania.

Modny beton czy drewno czyści się trudniej i wymagają konserwacji, by wyglądały dobrze. Na małej, intensywnie używanej powierzchni dużo lepiej sprawdzi się gres z imitacją drewna lub płytki imitujące beton. „Drewniane” panele możesz kupić w wariancie nawet kilkumetrowych „desek”, którymi bardzo szybko pokryjesz podłogę w małym pokoju. Takich rozwiązań szukaj wśród płytek włoskich producentów jak Fondovalle. Możesz je wybrać w wariancie skromnej brzozy lub ekskluzywnego drewna tekowego – do wyboru jest łącznie nawet kilkanaście odcieni (zależnie od serii).
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.