Jakie płytki ceramiczne do małego mieszkania?

Coraz więcej osób żyje w duchu minimalizmu, a wraz z mniejszą ilością rzeczy potrzebują mniejszego mieszkania. Podpowiadamy, które płytki ceramiczne sprawdzają się w kawalerce.

Optyczne triki przy układaniu kafelków

Im mniejsze pomieszczenie, tym bardziej wskazane są jasne, uniwersalne kolory. Intensywne barwy i wzory w dużym pomieszczeniu mogą pełnić funkcję dekoru, ale w kawalerce w końcu się znudzą i przytłoczą.

Decyduj się na wąskie fugi i większe kafelki, by na podłodze nie utworzyć klaustrofobicznej, grubej siatki. Wybieraj raczej płytki podłogowe matowe. W małym pomieszczeniu może być trudno tak ustawić lampę, by nie odbijała się od błyszczących płytek.

Płytki ABK Alpes Wide Grey
Płytki ABK Alpes Wide Grey, źródło: www.sekretelegancji.pl

Mała przestrzeń, wysoka jakość

W dużym pomieszczeniu nierówności koloru czy ułożenia nie będą widoczne. W najgorszym razie można je zakryć pod meblami czy dywanami. W małej kawalerce każdą klepkę będzie dobrze widać. Chodzi też o walory praktyczne – glazura na kilkumetrowej powierzchni mieszkalnej będzie zużywać się znacznie szybciej, niż w dużym pomieszczeniu. Nie kupuj więc przeciętnej glazury w markecie. Postaw na ekskluzywne płytki włoskie dobrej jakości. Wśród producentów płytek ceramicznych i gresów szukaj tych najlepszych, jak:

  • Gardenia Orchidea,
  • Fondovalle,
  • Sant Agostino,
  • Emil Ceramica.

Niekiedy możesz kupić do małego mieszkania tanie płytki włoskich producentów w ramach końcówki serii – w końcu potrzebujesz ich tylko kilka metrów kwadratowych. Takie oferty znajdziesz w dziale outlet płytek w sklepie Sekret Elegancji.

Gres-imitacja drewna a problem sprzątania

Przy okazji zakupów przed remontem kawalerki pomyśl też o kwestii sprzątania.

gres z imitacją drewna
Gres z imitacją drewna

Modny beton czy drewno czyści się trudniej i wymagają konserwacji, by wyglądały dobrze. Na małej, intensywnie używanej powierzchni dużo lepiej sprawdzi się gres z imitacją drewna lub płytki imitujące beton. „Drewniane” panele możesz kupić w wariancie nawet kilkumetrowych „desek”, którymi bardzo szybko pokryjesz podłogę w małym pokoju. Takich rozwiązań szukaj wśród płytek włoskich producentów jak Fondovalle. Możesz je wybrać w wariancie skromnej brzozy lub ekskluzywnego drewna tekowego – do wyboru jest łącznie nawet kilkanaście odcieni (zależnie od serii).

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jeden klucz – wiele korzyści

Następny artykuł

Elementy odzieży militarnej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments