Jak wygląda łóżko na antresoli?

Łóżko na antresoli możemy rozumieć dwojako. Jednym z takich rozwiązań jest łóżko, które w swojej konstrukcji przypomina typowy model piętrowego łóżka, jednak pozbawione jest zabudowy na dole. Pozwala to na wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem w dowolny sposób np. przez postawienie tam biurka do nauki. Rozwiązanie takie jest świetne do mniejszych dziecięcych lub młodzieżowych pokojów. Innym rozwiązaniem jest specjalna przestrzeń zwana antresolą, gdzie spokojnie zmieści się łóżko i szafki nocne.

Łóżka na antresoli dla dzieci i młodzieży

Rozwiązanie tego typu to świetny pomysł na zaaranżowanie dziecięcego lub młodzieżowego pokoju. Dla dziecka takie łóżko będzie atrakcją samą w sobie, a co ważne zyskamy trochę miejsca pod spodem. W niewielkim pokoju, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, łóżko na antresoli będzie strzałem w dziesiątkę. Na górze możemy zamontować niewielkie półeczki na drobiazgi i lampkę nocną, które będą stanowić alternatywę dla nocnej szafki. Pod spodem z powodzeniem zmieści się biurko, przy którym dziecko może odrabiać lekcje. Można również umieścić tam półki na zabawki lub komodę, w której będziemy trzymać ubrania. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i potrzeb.

Łóżka na antresoli dla dorosłych

Łóżko zaaranżowane na antresoli może być również świetnym rozwiązaniem dla dorosłych. Ten pomysł dodaje przestrzeni charakteru i pozwala nawet w trudnych do zaaranżowania pomieszczeniach wygospodarować intymne miejsce do spania. Takie łóżko idealnie pasuje do stylu industrialnego, nowoczesnego czy też strzelistych i otwartych przestrzeni loftowych. Takie miejsce do spania możemy dodatkowo zabezpieczyć ozdobną barierką i półkami na drobiazgi, które przydadzą nam się w łóżku.

Zalety łóżka na antresoli

Łóżko na antresoli ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Do największych z nich należy możliwość zagospodarowania przestrzeni pod łóżkiem w dowolny wybrany przez nas sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać dodatkowe miejsce w małych przestrzeniach. Jeżeli pokój jest niewielki, ale sufity są stosunkowo wysokie warto to wykorzystać. Pod łóżkiem z powodzeniem można postawić fotel do czytania, biurko do pracy czy po prostu szafki lub komodę, w której przechowywać będziemy nasze rzeczy. Kolejną niewątpliwą zaletą są walory estetyczne takiego zagospodarowania przestrzeni. Łóżko na antresoli wygląda po prostu ciekawie i pozwala przełamywać nudę w pomieszczeniach.

O czym warto pamiętać decydując się na łóżko na antresoli?

Konstruując antresolę, na której ma stanąć łóżko do spania, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. W pierwszej kolejności należy pamiętać, by konstrukcja była trwała i solidna, aby bezpiecznie można było zagospodarować przestrzeń pod antresolą. Nie warto więc oszczędzać ma materiałach, by antresola posłużyła nam przez lata. Kolejną ważną kwestią jest zostawienie odpowiednio dużo miejsca pod antresolą. Optymalnie będzie to przynajmniej 2 metry. Jest to wiec rozwiązanie do strzelistych przestrzeni, lecz niekoniecznie dużych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Producenci drzwi w Polsce, którzy tworzą produkty termoizolacyjne

Następny artykuł

Co to są krzesła tapicerowane?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments