Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem propan z butli?

Ogrzewanie domów i mieszkań gazem propan stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Mają na to wpływ duża wygoda i czystość spalania oraz ekologia. Kotły gazowe nie wymagają bowiem tak dużego zainteresowania jak piece opalane węglem lub ekogroszkiem. Spalanie gazu jest również zdecydowanie bardziej ekologiczne i nie emituje do atmosfery tak dużych ilości dwutlenku węgla.

W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie energii cieplnej z gazu popan. Należy zastanowić się jednak, ile kosztuje ogrzanie domu gazem w okresie jesienno-zimowym?

Kiedy możemy skorzystać z ogrzewania gazem?

Jeszcze kilkanaście lat temu, ogrzewanie gazem domu było zarezerwowane jedynie dla nieruchomości posiadających dostęp do rurociągu gazowego. Dziś dzięki zastosowaniu nowoczesnych zbiorników, jest to również możliwe dla pozostałych domów i budynków. W związku z tym, na efektywne ogrzewanie domu przy pomocy gazu propan, może sobie pozwolić dosłownie każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jaki jest koszt ogrzania domu propanem?

W przypadku ogrzewania gazowego, możemy je podzielić na ogrzewanie gazem z sieci oraz butli. W dzisiejszym artykule przybliżymy koszt ogrzania domu przy pomocy instalacji zasilanej gazem z butli. Ciężko z góry oszacować koszt miesięczny, ponieważ zależy on od zużycia gazu. Będzie on również inny w nowych domach ocieplonych przy użyciu nowoczesnych technologii i inny w przypadku starszych budynków.

Przyjmując jednak, że mamy do czynienia z dobrze ocieplonym domem jednorodzinnym o powierzchni około 150 m2, roczne zużycie gazu będzie na poziomie ok. 2400 zł. Cena ta nie obejmuje ewentualnej dzierżawy zbiornika. W przypadku ogrzewania domu gazem propan nie musimy bowiem na początku kupować zbiornika we własnym zakresie. Większość firm posiada bowiem swój stan magazynowych zbiorników, dzięki czemu możemy skorzystać z ich oferty. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ponieważ w przypadku ewentualnych awarii, będziemy mogli liczyć na szybką i profesjonalną pomoc.

Inspiracja: Lpgdirect.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czym cechuje się klimatyzacja domowa?

Następny artykuł

4 proste sposoby na oszczędne drukowanie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments