Falujące ogrodzenia

Na rynku ogrodzeniowym coraz większą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe fala. To nowy typ tradycyjnych metalowych płotów systemowych, który wyróżnia się przede wszystkim nietypowym wyglądem. Gdzie sprawdzi się ten oryginalny rodzaj ogrodzenia?

Ogrodzenia panelowe fala dla wszystkich

Walory tradycyjnych ogrodzeń panelowych są znane wszystkim inwestorom. To bardzo popularne konstrukcje, które są łatwe w montażu i mają świetne walory użytkowe. Do tego kosztują niewiele w porównaniu z rozwiązaniami z górnej półki – ogrodzeniami murowanymi, z kutego metalu lub wykonywanymi na indywidualne zamówienie. Są znacznie trwalsze od ogrodzeń drewnianych i prezentują się bardziej estetycznie niż płoty betonowe z prefabrykatów. Są też trwałe, odporne na deszcz i wilgoć oraz niedrogie w eksploatacji. Czy mają zatem jakieś wady? Ich główny minus to pospolitość. Są tak często spotykane, że nie wyróżniają się niczym szczególnym – charakterystyczny prostokątny kształt przęseł z ażurowym układem zespawanych pod kątem prostym prętów przez ostatnie lata zdążył się już opatrzyć Polakom.

Ogrodzenia panelowe fala – nowy kształt, tradycyjne rozwiązania

Dlatego właśnie powstał nowy typ płotów systemowych. Chodzi o ogrodzenia panelowe fala, które mają te same praktyczne cechy, co zwykłe ogrodzenia z ażurowymi metalowymi przęsłami. Zasadnicza różnica to kształt. Ten model płotu ma zaokrąglone części górne – jeden panel wyposażony jest w zaokrąglenie wypukłe, a kolejny we wklęsłe. Instaluje się je naprzemiennie uzyskując ciekawy wzór w kształcie fali. Ogrodzenia panelowe fala znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Otaczają przede wszystkim ogólnodostępne obiekty kulturalne oraz oświatowe a także inne placówki przeznaczone dla dzieci i młodzieży: szkoły, przedszkola, ośrodki i domy kultury oraz hale sportowe. Świetnie nadają się także do budowy ogrodzeń w parkach i na skwerach. Korzystają z nich również właściciele domków jednorodzinnych, którzy chcą postawić oryginalnie prezentujące się ogrodzenie przy niewielkich kosztach.

5/5 - (1 vote)

Poprzedni artykuł

Jakie rolety wybrać do swojego mieszkania?

Następny artykuł

Jakie cechy powinna mieć dobra spawarka?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.