Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Domowy assistance to jeden z najpopularniejszych dodatków do polisy mieszkaniowej. W jego ramach można zyskać szereg udogodnień, niemniej zakres ochrony zależy przede wszystkim od wybranego wariantu wspomnianego ubezpieczenia.
Domowy assistance – co to takiego?
Domowy assistance to bardzo przydatne rozszerzenie w polisie mieszkaniowej niebędące ubezpieczeniem, a pakietem usług. Można z nich korzystać na preferencyjnych warunkach, które są dokładnie opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Domowy assistance zapewnia dostęp do różnego rodzaju świadczeń, co okazuje się pomocne w rozmaitych sytuacjach. Trzeba jednak pamiętać o obowiązujących w tym obszarze limitach – zarówno ilościowych, jak i kwotowych. Warto przy tej okazji nadmienić, że niekiedy domowy assistance występuje w podstawowej wersji polisy mieszkaniowej.
Domowy assistance – co zawiera?
PZU oraz inni ubezpieczyciele proponują wiele wariantów domowego assistance, trzeba zatem sprawdzić, co w odniesieniu do konkretnej polisy mieszkaniowej oferuje dana agencja ubezpieczeniowa. Rzeszów to doskonały przykład miasta, gdzie klienci firm ubezpieczeniowych mają tu duży wybór. Jest jednak parę najważniejszych usług, jakie wchodzą w skład domowego assistance, a mianowicie:
- naprawa sprzętu RTV, AGD oraz komputerowego,
- interwencje fachowców takich jak elektryk, ślusarz, hydraulik etc.,
- pomoc przy zaistnieniu szkody polegająca m.in. na zabezpieczeniu mienia, zapewnieniu transportu do tymczasowego miejsca pobytu itp.,
- infolinia.
Usług dostępnych w ramach domowego assistance jest sporo, ale wszystko oczywiście zależy od zawartości pakietu.
Domowy assistance – kiedy nie zadziała?
Decydując się na wzbogacenie polisy mieszkaniowej o domowy assistance, należy brać poprawkę na stosowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe wyłączenia odpowiedzialności. Oznacza to, że w niektórych okolicznościach ubezpieczyciel odmówi wsparcia. Może do tego dojść np. wtedy, gdy za likwidację szkody odpowiada inny podmiot – spółdzielnia mieszkaniowa, pogotowie energetyczne itd. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe nie uwzględniają też usług świadczonych poza granicami Polski czy przypadków, kiedy stan osoby poszkodowanej wymaga wezwania pogotowania ratunkowego. Z ochrony wykluczone są też wszelakie szkody spowodowane umyślnie. Pełna lista wyłączeń odpowiedzialności jest zamieszczona w OWU.
Domowy assistance ma ten ogromny plus, że zapewnia szybką pomoc w awaryjnych sytuacjach. Można przy tym sporo zaoszczędzić – organizacja interwencji specjalistów na własną rękę wiąże się z większymi wydatkami.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.