Czy warto zdecydować się na kawiarkę elektryczną?

Jeśli ktoś lubi otaczać się nowoczesnymi urządzeniami, to z pewnością przyda mu się elektryczna kawiarka. Będzie to świetna opcja dla miłośników pysznej kawy. Nie zajmuje wiele miejsca w kuchni, pozwala na zaparzenie bardzo esencjonalnego napoju. Kawiarki towarzyszyły człowiekowi jeszcze przed pojawieniem się ekspresów do kawy. Są zdecydowanie tańsze i mobilne. W przypadku modeli elektrycznych można liczyć na bardzo prostą obsługę.

Urządzenie, które warto mieć w każdej kuchni

W kuchni używanych jest wiele urządzeń, na szczególną uwagę zasługuje kawiarka. Rozpoczęcie dnia od mocnej i aromatycznej kawy to najlepsze rozwiązanie dla wielu osób. Można liczyć na pobudzenie, lepszą koncentrację i zniwelowanie uczucie senności. Jeśli ktoś delektuje się nią każdego dnia, to warto mieć pod ręką kawiarkę elektryczną. Pozwala ona na uzyskanie wyrazistego espresso, które smakuje jak napój przygotowany w drogim ekspresie. Kawiarka jest jednak znacznie tańsza i zajmuje mniej miejsca. Składa się ze zbiornika na wodę, zaworu bezpieczeństwa, sitka na zmielone ziarna i dzbanka na wodę. Należy napełnić zbiornik wodą przefiltrowaną, następnie wsypać zmieloną kawę do sitka, po czym ustawić kawiarkę na podstawce i podgrzać wodę. Esencjonalny napój powstanie na skutek przechodzenia przez sitko pary wodnej pod ciśnieniem. Dostępne w sprzedaży kawiarki wyróżniają się pięknym designem. Są bardzo estetyczne, można nawet liczyć na fantazyjne kształty.

Kawiarka elektryczna – jaka będzie odpowiednia?

Kawiarka elektryczna to nieskomplikowane urządzenie, z jego obsługą poradzi sobie każdy. Przy wyborze należy mieć na uwadze przede wszystkim pojemność zbiornika, od którego zależy liczba przygotowanych filiżanek napoju. Im więcej domowników, tym większa musi być pojemność, aby można było jednocześnie zrobić dla wszystkich kawę. Jedna filiżanka espresso ma 50 ml. Sklep z kawiarkami Scapol ma ofercie rozmaite modele urządzeń, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto zwracać uwagę na komfort i bezpieczeństwo obsługi. Nowoczesne kawiarki są wyposażone w automatyczny wyłącznik i obrotową bazę. Można też liczyć na antypoślizgowe nóżki, co zmniejsza ryzyka przewrócenia się urządzenia. Jakość wykonania kawiarki także ma duże znaczenie. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje typu timer odmierzający czas parzenia kawy. Bardzo pomocna będzie funkcja podtrzymywania temperatury, co pozwala na dłuższe cieszenie się ciepłym napojem. Kawiarki mogą być nawet wzbogacone o spieniacz do mleka, będzie to świetna opcja dla osób, które lubią pić przykładowo cappuccino.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Modna jadalnia w 2022 roku — czyli jaka?

Następny artykuł

Czy maty grzewcze są energooszczędne?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments