Czy maty grzewcze są energooszczędne?

Pomimo niekwestionowanej wygody, jaka wiąże się z montażem elektrycznego ogrzewania podłogowego, wielu potencjalnych klientów wciąż obawia się drastycznego wzrostu zużycia energii elektrycznej. Jak pogodzić doskonałe walory użytkowe z niskimi rachunkami za prąd? Czy instalacja w podłodze ogrzewania zasilanego z sieci energetycznej to dobry pomysł, czy może raczej prosta droga do wysokich kosztów eksploatacyjnych? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, dokonując analizy energooszczędnych właściwości mat do ogrzewania podłogowego.

Czym są maty grzewcze?

Omawiane dzisiaj maty grzewcze to specjalistyczne komponenty systemu ogrzewania podłogowego, dostępne w formie przewodów zatopionych w siatce z włókna szklanego. Wysokiej jakości maty grzewcze zapewniają równomierne przekazywanie ciepła na całej powierzchni. Ich montaż pozostaje niezwykle prosty w realizacji, co pomaga w ograniczeniu kosztów instalacyjnych. Konstrukcja nowoczesnych mat posiada liczne zabezpieczenia przed punktowym przegrzaniem, dzięki czemu urządzenia te bezawaryjnie służą przez dziesięciolecia. Elektryczne ogrzewanie podłogowe wykorzystujące dedykowane maty nie wymaga okresowego serwisowania, jest bezpieczne dla użytkowników i daje możliwość pełnej integracji z systemami fotowoltaiki.

Maty grzewcze a zużycie energii

Pora rozwiać powszechny mit panoszący się na forach internetowych, jakoby maty grzewcze były istnymi smokami energetycznymi. Rzeczywistość pozostaje zgoła odmienna, szczególnie jeśli mówimy o produktach wykonanych z włókna węglowego. Systemy elektrycznego ogrzewania podłogi charakteryzują się niskim poborem mocy i świetnie sprawdzają się we wszelkiego typu nieruchomościach. Ich montaż jest wykonalny pod wieloma rodzajami podłoża, co zwiększa możliwości aranżacyjne. Stosowanie mat grzewczych otwiera nowe możliwości programowania parametrów grzewczych w zależności od dobowego zapotrzebowania na ciepło. W godzinach dziennych, kiedy większość domowników pozostaje nieobecna, można zmniejszyć lub całkowicie wyłączyć ogrzewanie podłogowe, ograniczając tym samym zużycie prądu do zera. Maty elektryczne wykazują natychmiastową reakcję cieplną na zmianę parametrów przez użytkownika. Przywrócenie zadanej temperatury po okresie wyłączenia zajmuje chwilę. Co więcej, nad intensywnością grzewczą można sprawować kontrolę zdalnie, za pomocą dedykowanej aplikacji.

Wspomnieliśmy powyżej, że maty grzewcze świetnie sprawdzą się w domach wykorzystujących OZE, np. w postaci fotowoltaiki. Otrzymujemy wówczas nie tylko wydajne źródło ciepła, lecz przede wszystkim niwelujemy konieczność ponoszenia wydatków na ogrzewanie. Maty grzewcze można zatem polecić każdemu, kto stawia na komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii.

Nowoczesne maty grzewcze o wysokiej efektywności energetycznej

Maty grzewcze do samodzielnej instalacji warto nabywać bezpośrednio u producentów mogących pochwalić się wieloletnią obecnością na rynku. Sprawdzone rozwiązania dla domów energooszczędnych znajdziesz w ofercie producenta Termofol, który dostarcza wydajnych i trwałych komponentów do systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego. Więcej o dostępnym asortymencie przeczytasz na stronie www.termofol.pl.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czy warto zdecydować się na kawiarkę elektryczną?

Następny artykuł

Czy warto kupić laptopa na raty?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments