5 zalet czajników na gaz

Czajniki na gaz jakiś czas temu zostały niemal całkowicie wyparte przez te elektryczne, ale w ostatnich latach zdają się mieć coraz więcej zwolenników. Co sprawia, że są znów bardzo pożądane w nowoczesnych kuchniach? Oto 5 największych zalet czajników na kuchenki:

1.      Działają bez prądu!

Dzięki temu, że czajnik stalowy używany jest głównie na kuchenkach gazowych, można swobodnie parzyć sobie wodę na herbatę czy do zalewania dań gotowych nawet podczas awarii elektryczności. To duża zaleta, szczególnie w miejscach, w których takie awarie zdarzają się często! Bardzo często, zwłaszcza w mieszkaniach, w których aneks kuchenny został niejako wydzielony z części pokoju, nie ma też możliwości podłączenia czajnika na stałe, ponieważ nie ma nigdzie podręcznego gniazdka w pobliżu blatu roboczego. Często jest to najważniejszy, a nawet jedyny powód, dla którego niektórzy decydują się kupić czajnik gazowy. Wybór rodzaju czajnika powinien być podyktowany przede wszystkim istniejącymi już w danym miejscu warunkami w kuchni, aby można było go użytkować w możliwie jak najbardziej wygodny sposób.

2.      Nie zajmują miejsca na blacie

W mikroskopijnych kuchniach czajnik emaliowany na kuchenkę gazową może znaleźć swoje stałe miejsce bezpośrednio na płycie kuchenki. W przeciwieństwie do czajnika elektrycznego nie musi on stać na blacie przez cały czas. Nie każdy może sobie pozwolić na duży, przestronny blat, na którym swobodnie można ustawić czajnik, ekspres do kawy i jeszcze doniczkę z ziołami. W małych mieszkaniach trzeba szukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą jak najwygodniej korzystać ze sprzętów kuchennych, a nie zajmą wiele miejsca. Czajnik gazowy to jedno z nich!

3.      Gwizdek sygnalizujący gotującą się wodę

Czajniki elektryczne zazwyczaj nie wydają żadnego sygnału dźwiękowego, gdy woda osiągnie temperaturę wrzątku, a jedynie same się wyłączają. To często sprawia, że rozmawiając lub zajmując się innymi obowiązkami bardzo łatwo zapomnieć o wodzie wstawionej na herbatę. Większość modeli czajników emaliowanych jest wyposażonych w gwizdek. Z pewnością nie przegapisz tego sygnału, a tym samym zaparzysz swój napój od razu po zagotowaniu się wody.

4.      Generują niższe koszty eksploatacji

Mówi się, że koszt gotowania tej samej ilości wody w czajniku gazowym jest nawet trzykrotnie niższy niż w elektrycznym. Choć są to wydatki rzędu kilku groszy, to w perspektywie kilku herbat dziennie, a potem – w skali miesięcznej, może się to okazać sporą różnicą.

5.      Czajniki na gaz są niedrogie

Wystarczy kilkadziesiąt złotych, aby zakupić wysokiej jakości czajnik stalowy, który posłuży nie kilka, lecz kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat przy właściwej konserwacji i użytkowaniu. W porównaniu do czajników elektrycznych, które kosztują nawet kilkaset złotych, a psują się po kilku latach, to spora zaleta!

Zastanawiając się nad wyborem czajnika gazowego lub elektrycznego do swojego mieszkania, warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną, całkiem małą zaletę czajników gazowych. Ich okrągły kształt i retro charakter, w połączeniu z ciekawym, pasującym do wystroju kuchni kolorem, może dać bardzo przyjemny efekt stylistyczny. Mając taki czajnik emaliowany, można poczuć się w tym pomieszczeniu sielsko i przytulnie – szczególnie w oczekiwaniu na zagotowanie się wody na pyszną herbatkę!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jaki jest koszt montażu drzwi?

Następny artykuł

Modne inspiracje na pokój dziecięcy w 2022 roku

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments