Style kominków – doradzamy w wyborze!

Kominek to jeden z ciekawszych sposobów na odmienienie wnętrza i nadanie mu przytulnego, eleganckiego charakteru. Oczywiście nie ma jednego typu kominka, a spory wybór modeli sprawia, że każdy znajdzie propozycję odpowiadającą własnemu gustowi oraz preferencjom. Od nowoczesnych, betonowych form, poprzez rustykalne i kaflowe modele w nieco romantycznych stylu, aż po klasyczne propozycje. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najciekawsze style kominków.

Jak wybrać odpowiedni styl kominka?

Wybór odpowiedniego kominka to spore wyzwanie, które wymaga nieco zmysłu estetyki oraz umiejętności dopasowywania poszczególnych elementów aranżacji wnętrza. Poszukując odpowiedniego modelu, warto sprawdzić najlepszych wykonawców, takich jak: kominki Wrocław – Słoninka.pl, którzy oferują bogaty wybór kominków w różnym stylu. Należy przy tym pamiętać, że kominek powinien być dopasowany nie tylko do aranżacji danego pomieszczenia, ale całego budynku.

Jak wybrać kominek dla siebie?

Kominki w stylu rustykalnym

Ten rodzaj kominków charakteryzuje się tradycyjnym kształtek oraz materiałem wykonania. Najczęściej spotykamy tu kominki z łupanego piaskowca, marmuru, drewna, cegły oraz polnego kamienia. Modele w stylu rustykalnym wyróżniają się sporymi rozmiarami oraz blatem umieszczonym wokół lub obok paleniska. Z kolei nad paleniskiem umieszcza się belkę kominkową z drewna.

Kominki w stylu rustykalnym wykonywane są głównie z prefabrykowanych elementów, które można kupić w gotowych wyciętych wzorach. Z tego powodu montaż tego typu modeli polega często na poprawnym złożeniu wybranych elementów, co jest dużo tańsze niż budowanie konstrukcji od podstaw. Ten typ kominków sprawdzi się we wnętrzach w stylu angielskim, góralskim lub rustykalnym

Kominki w stylu klasycznym

Kominki klasyczne swoim kształtem przypominają najprostsze, najstarsze formy kominków. Wykonuje się je z marmuru, kamiennych portali lub nieobrobionych kamieni, a charakterystyczną cechą tego typu kominków jest duże palenisko (często bez wkładu grzewczego). Kominki w tym stylu sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych, nadając im nieco renesansowego wyglądu.

Kominki w stylu nowoczesnym

Kształty tego typu kominków są wyjątkowo zróżnicowane, jednak wszystkie nawiązują do prostych, wręcz ascetycznych form. Dominującą cechą wyglądu kominków w stylu nowoczesnym jest minimalizm i brak przesadnych zdobień. Modele tego typu wykonywane są głównie z lekkich materiałów, takich jak karton-gips, wykończone tynkiem szlachetnym bądź płytami kamiennymi z marmuru, granitu, czy trawertynu.

Kominki w stylu ultranowoczesnym

Ich cechą charakterystyczną są niespotykane, nowoczesne bryły oraz krzykliwa kolorystyka. Wkłady w tego typu kominkach mogą mieć różne wymyślne kształty, takie jak okrąg, trójkąt, elipsa itp. Do budowy kominków w stylu ultranowoczesnym wykorzystuje się blachę, stal oraz szkło, tak by cała konstrukcja dominowała nad pomieszczeniem. Wszystko to sprawia, że są to jedne z droższych kominków dostępnych na rynku.

Kominki kaflowe

Kominki kaflowe to konstrukcje, które wyglądem przypominają dawne piece kaflowe spotkane niegdyś w każdym polskim domu. Dzięki temu kominki w tym stylu nadają wnętrzu nieco staroświeckiego, jednak bardzo przytulnego wyglądu. Jednocześnie błyszczące kafle wspaniale współgrają z elementami rustykalnymi lub nowoczesnymi, tworząc wyjątkowe aranżacje.

Ogromną zaletą kominków kaflowych jest fakt, że są one znakomitym źródłem ciepła, ponieważ materiał, z którego są zbudowane nagrzewając się długo utrzymuje ciepło i emituje je do wnętrza, nadając mu ciepła i wyjątkowej atmosfery.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Top 10 ofert na montaż pomp ciepła w Lublinie

Następny artykuł

Styropapa – wszechstronny materiał budowlany

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments