Styl industrialny w naszym domu

Meble industrialne są coraz częściej wybierane do wystroju naszych wnętrz. To właśnie ich prostota wykonania oraz spokojne kolory, aż tak przyciągają uwagę. Meble w stylu loft idealnie wypełniają nasze wnętrze, a zdobycie ich nie jest trudne. Nie jesteś pewien czy meble industrialne to dobry wybór? Dlaczego te meble są tak popularne i jakie mają zalety? Zostań z nami do końca, aby dowiedzieć się więcej na temat mebli industrialnych.

Właściwość i charakterystyka mebli w stylu industrialnym

Meble industrialne zazwyczaj posiadają uniwersalne kolory bieli, brązu lub szarości, które optycznie powiększają nasze wnętrze. Styl industrialny polega na minimalizmie oraz prostocie wykonania. Detale muszą być dobrane w stosownych ilościach oraz wielkościach odpowiednio do danego wnętrza. Industrialny styl loft pojawił się po raz pierwszy w Nowym Jorku w latach 70 XX wieku. Gdy zaczęło brakować mieszkań, ludzie zaczęli przerabiać stare magazyny w mieszkania. Styl ten utrzymał się do dziś i nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jednymi z najważniejszych elementów wystroju industrialnego są na przykład:

  • metalowe szafki,
  • regały na kółkach,
  • stoły,
  • krzesła,
  • ławy,
  • dobre oświetlenie (do oświetlenia najczęściej wybierane są duże lampy podłogowe. Dodają one wnętrzu wyjątkowy charakter i oświetlenie)

Nowoczesne biurka i ławy w stylu industriaolnym

Największą zaletą jest zdecydowanie prostota oraz brak skomplikowanych wzorów i kolorów. Idealnie nadają się dla osób, które chcą mieć nowoczesne i spokojne mieszkanie. Na pewno spodobają się każdemu, kto lubi minimalizm. Industrialny styl loft nie posiada w sobie chaosu i tęczy kolorów.  Loftowe biurka oraz ławy zaprojektowane w stylu industrialnym najczęściej zrobione są tylko z dwóch materiałów, czyli metalu i drewna. Czasem do niektórych biurek i ław dodatkowo wykorzystywana jest płyta meblowa lub szklany blat. Nowoczesne biurka industrialne wyglądem mogą przypominać drabinę, toaletkę, konsolę lub sekretarzyk. Meble te optycznie powiększą nam pomieszczenie, a więc ta cecha to na pewno ich bardzo duża zaleta. Mamy też mało powierzchni i ukrytych miejsc do sprzątania, więc wycieranie kurzu i brudu z tych mebli jest szybkie i przyjemne.

Styl industrialny w naszym domu

Tylko czy przez aż tak duży minimalizm loftowe biurka i ławy są praktyczne?

Oczywiście, że tak. Wszystko jest zrobione z myślą o najważniejszych aspektach, czyli praktyczności i estetyczności wykonania. Industrialne meble loftowe są również bardzo solidne i wytrzymałe. Nie musimy się martwić o to, że będą stały tylko i wyłącznie jako ozdoba i zabierały nam miejsce. Spokojnie możemy na nich pracować lub spożywać posiłki, a nawet idealnie nadadzą się na domówkę jako stolik na herbatę, bądź inne napoje i przekąski. Mogą również służyć jako regał lub ozdoba wnętrza. Wszystko zależy od naszych upodobań i potrzeb.

Meble industrialne są wybierane coraz częściej, czyli są bardzo popularne, nowoczesne i szybkie w sprzątaniu. Idealnie nadadzą się do każdego wnętrza i będą służyć nam wiele lat. Są na topie już od dawna i nigdy się nie nudzą ani nie przestają być modne. Czy już wiesz jakie meble wybrać? Skoro zostałeś z nami do końca to meble industrialne, są idealne dla ciebie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Hurtownia hydrauliczna z Bydgoszczy – numer jeden wśród wykonawców!

Następny artykuł

Zakup mieszkania w Warszawie – rynek pierwotny czy wtórny?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments