Sieć Freedom Nieruchomości pozyskała kapitał na technologię i wzmocnienie pozycji lidera rynku. Łączna kwota inwestycji wyniesie 25 mln zł.

Ogólnopolska sieć biur Freedom Nieruchomości pozyskała kapitał na technologię, rozwój struktur sieciowych, budowę własnej linii pośrednictwa finansowego oraz marketing i promocję marki. Strategiczne partnerstwo z liderem węgierskiego rynku nieruchomości i pośrednictwa kredytowego – spółką Otthon Centrum – umożliwi zwiększenie udziału w rynku i umocnienie pozycji lidera.

Freedom Nieruchomości jest jedną z największych sieci biur nieruchomości w Polsce, pośredniczącą rocznie w blisko 5000 transakcji kupna-sprzedaży. Spółka rozpoczęła działalność w 2010 roku. Oprócz własnych oddziałów, Freedom Nieruchomości rozwija również sieć franczyzową oferującą szerokie możliwości rozwojowe dla obecnych i przyszłych Partnerów. Dziś sieć liczy 60 oddziałów oraz 500 agentów nieruchomości w strukturach.

  • Polska jest krajem utalentowanych i kompetentnych ludzi, oraz największym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej z ogromnymi możliwościami i bardzo perspektywiczną przyszłością. Dlatego zdecydowaliśmy się dokonać naszej pierwszej, międzynarodowej inwestycji właśnie tutaj, i mamy nadzieję, że wkrótce inni inwestorzy pójdą naszym śladem w innych segmentach rynku. Cieszę się i czuję się bardzo zaszczycony, że Freedom, szybko rozwijająca się firma z dynamicznym i kompetentnym Zarządem, zdecydowała się na przyjęcie naszej grupy jako strategicznego inwestora w swojej firmie. – Tibor Nagygyörgy, owner and CEO of Biggeorge Holding.

Wzmocnienie rozpoznawalności Freedom Nieruchomości, rozwój głównych obszarów biznesowych, tj. oddziałów własnych i sieci franczyzowej w oparciu o technologię, to pierwszy etap wspólnej kooperacji Otthon Centrum i Freedom Nieruchomości. Kolejny krok, to budowanie własnej linii pośrednictwa finansowego.

Otthon Centrum, to lider rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na Węgrzech, na którym działa od 2000 r. Obecnie posiada 184 oddziały oraz 1500 agentów nieruchomości przeprowadzając rocznie blisko 10.000 transakcji, co stanowi 7-8% wszystkich transakcji na węgierskim rynku. Podobny udział notuje na rynku pośrednictwa kredytowego i pożyczek.

  • Otthon Centrum zdecydowało się podjąć strategiczną współpracę z Freedom Nieruchomości, ponieważ bardzo doceniamy już osiągnięte przez ich fantastyczny zespół wyniki, w tym ugruntowanie pozycji Freedom jako jednego z najważniejszych graczy na polskim rynku. Również podobieństwo wartości i wizji, które zostały zidentyfikowane przez obie marki tj. stać się najczęściej polecaną agencją nieruchomości, realizując transakcje w najbardziej efektywny sposób, z maksymalną satysfakcją klienta. Nie tylko zapewnimy wsparcie finansowe, ale również wesprzemy Zarząd w dalszym rozwoju sieci Freedom Nieruchomości oraz jej linii produktów finansowych, wykorzystując innowacyjne rozwiązania IT, edukacyjne i operacyjne Otthon Centrum oraz ponad 20-letnie doświadczenie. György Kosztolánczy – CEO of Otthon Centrum Holding.

Otthon Centrum jest częścią Biggeorge Holding, założonego w 1991 roku, który jest największą prywatną grupą nieruchomościową na Węgrzech. Holding posiada spółki deweloperskie, budowlane, zarządzające funduszami, finansujące małe i średnie przedsiębiorstwa, zajmujące się energią odnawialną oraz zarządzające nieruchomościami. Dział deweloperski Biggeorge Property jest notowany na giełdzie XTEND w Budapeszcie i zarządza portfelem projektów deweloperskich o wartości ponad 5 miliardów złotych. Dzięki swojej silnej pozycji na rynku, wiedzy i stabilności finansowej, stanowi on mocną podstawę dla umowy między Otthon Centrum a Freedom.

Wspólna strategia zakłada rozwój marki Freedom Nieruchomości w strukturach międzynarodowego holdingu – Freedom Holding. Na czele holdingu staną: Kosztolánczy György, CEO Otthon Centrum oraz Agnieszka Rosolińska CEO Freedom Nieruchomości.

  • Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem rozpoczynającej się wspólnej przyszłości z Zespołem Otthon Centrum. Ta strategiczna współpraca pozwoli nam szybciej osiągnąć nasze cele biznesowe, zapewniając jeszcze lepszy poziom obsługi naszym klientom. Sytuacja rynkowa, jakiej doświadczamy szczególnie w okresie ostatnich dwóch lat pozwala wnioskować, że przewagę zyskują te firmy, które potrafią wykorzystać ekonomię skali, cenią szybszy i pełniejszy dostęp do informacji i wiedzy oraz potrafią sprawnie adaptować się do zmieniającego się rynku. Wierzymy, że jedynie wrażliwość na zmieniające się potrzeby klienta w połączeniu z uważnością na efektywność finansową biznesu mogą budować stabilną firmę z aspiracjami osiągnięcia pozycji lidera rynku. Dlatego zdecydowaliśmy się na strategiczną współpracę z OC, ponieważ dzielimy wspólne wartości i tożsame podejście do biznesu, podkreśla Agnieszka Rosolińska, CEO Freedom.

Rynek nieruchomości

Przez ostatnie lata obserwowaliśmy intensywne wzrosty na rynku nieruchomości. Zarówno pod względem ilości zawieranych transakcji, jak i cen. Rok 2021 był rekordowy. Według danych GUS, w 2021 r. podpisano 701,5 tys. aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości. Z uwagi na Wojnę na Ukrainie, rosnącą inflację oraz wysokie stopy procentowe, w ostatnich miesiącach nastąpiło wyraźne spowolnienie. To przełożyło się na wydłużony czas sprzedaży nieruchomości, większą ostrożność ze strony kupujących przy podejmowaniu decyzji o nabyciu nieruchomości.

Nie ulega wątpliwości, że obecna sytuacja jest swoistym wyzwaniem, niemniej wpisuje się w cykliczność rynku. Analitycy zgodnie podkreślają, że polski rynek nieruchomości znajduje się fazie wzrostów. Po pierwsze, Polska nadal posiada jeden z najniższych współczynników jednostek mieszkaniowych na tysiąc mieszkańców. Jesteśmy o prawie 100 jednostek poniżej średniej unijnej (Polska 392, średnia unijna 490). Po drugie, mimo dynamicznego rozwoju rynku przez ostatnie lata, luka mieszkaniowa nadal utrzymuje się na poziomie ok. 2 mln mieszkań. Zwiększenie podaży jest niezbędne, aby pokryć niedobór zasobów lokalowych. Patrząc na rynek długofalowo perspektywa prowadzenie biznesu w branży nieruchomości jest budująca. Nie tylko z uwagi na trend wzrastający ale też na zwiększający się udział pośredników w przeprowadzaniu transakcji.

Strategiczne partnerstwo. Korzyści

Strategia wspólnego działania zakłada rozwój marki Freedom Nieruchomości w trzech obszarach:

Po pierwsze, w zakresie technologii, poprzez wdrożenie rozwiązań digitalizujących obsługę klienta, narzędzi do automatycznej wyceny nieruchomości i badania zdolności kredytowej. Po drugie, w obszarze budowania komplementarnej oferty zarówno dla klientów segmentu B2C (wzrost portfolio ofert nieruchomości oraz planowany rozwój o linię pośrednictwa kredytowego), jak i partnerów franczyzowych (nowe kanały dotarcia do klientów, dzięki czemu zwiększy się dochodowość biura). Trzecią płaszczyznąsą ogólnopolskie działania promocyjne budujące większą świadomości marki Freedom Nieruchomości.

  • Od kilku lat obserwujemy działania zmierzające w kierunku konsolidacji rynku. Wzrost konkurencyjności przejawiający się w coraz wyższych kosztach prowadzenia biznesu oraz wysokich oczekiwaniach klientów co do profesjonalizacji usług powoduje, że dla pojedynczego biura uzyskiwanie dochodowości jest trudniejsze. Wyraźnie widać to na polu wzrostu kosztu pozyskania klienta czy kosztu promocji sprzedaży. Jednocześnie, strategia rozwijania marki oparta o budowanie lojalności klienta czy osiąganie efektywnych zasięgów wymaga konsekwencji, kompetencji z zakresu marketingu oraz wysokich wydatków reklamowych. Stąd wierzymy, że pozyskany kapitał i partnerstwo OC przyczyni się do efektywniejszego osiągnięcia celu jakim jest osiągnięcie pozycji Freedom jako lidera rynku – Łukasz Kruszewski, CMO Freedom.

Oferta dla klientów i franczyzobiorców

Na nowej ofercie Freedom Nieruchomości zyskają zarówno Klienci sprzedający-kupujący, jak i Partnerzy Franczyzowi Freedom.

Kluczową linią biznesu Freedom Holding będzie rozwój sieci franczyzowej. Zarówno w modelu organicznym, jak i planowanych akwizycji. Celem Freedom Holding jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w ilości i rentowności oddziałów przy najefektywniejszym modelu zarządzania i współpracy z Partnerami.

  • Konsekwencja w rozwijaniu biur nieruchomości w modelu pracy na umowach na wyłączność, wysoka jakość obsługi klienta oraz skuteczność sprzedaży pozyskanych ofert nieruchomości to polityka w oparciu o jaką działamy od początku. Dzięki naszym Partnerom, z którymi budujemy markę Freedom Nieruchomości w Polsce nasz potencjał został zauważony i wysoko oceniony przez Partnera Strategicznego. Dziś mamy dwa cele przed sobą – wzrost ilości placówek w Polsce pod marką Freedom Nieruchomości i rozwój biznesów naszych obecnych Partnerów, ponieważ to oni odpowiadają za pozycjonowanie naszej marki wśród klientów korzystających z usług oraz w branży nieruchomości – Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Franczyzy Freedom.

Większa widoczność na rynku oraz bogata baza ofert umożliwi dotarcie do nowej grupy potencjalnych klientów. Jednocześnie wdrożenie nowoczesnych technologii, takich jak systemy zarządzania ogłoszeniami czy automatycznej wyceny nieruchomości pozwolą szybciej sprzedawać nieruchomości czy nabywać na uczciwych, rynkowych warunkach. Uzupełnieniem oferty gwarantującym kompleksowość obsługi będzie pośrednictwo finansowe.

_______

Freedom Nieruchomości jedna z największych ogólnopolskich sieci biur nieruchomości pośrednicząca rocznie w blisko 5000 transakcjach kupna-sprzedaży. Spółka posiada oddziały m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Białymstoku, Olsztynie, Łodzi i we Wrocławiu. Spółka rozpoczęła działalność w 2010 roku, w 2013 uruchomiła ofertę franczyzową. Obok linii oddziałów własnych rozwija biura franczyzowe. Dziś sieć liczy 60 oddziałów oraz 500 agentów nieruchomości w strukturach.

Grupa Otton Centrum jest liderem rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na Węgrzech, gdzie działa od 2000 r. Obecnie posiada blisko 184 oddziały na terenie Węgier oraz 1500 agentów nieruchomości przeprowadzając rocznie blisko 10.000 transakcji. OC Group jest częścią Big George Holding, jednego z największych prywatnych deweloperów na Węgrzech, który od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem, inwestycjami, zarządzaniem i finansowaniem nieruchomości. Pod koniec 2022 roku OC dokonało nabycia większościowego pakietu udziałowego w węgierskiej sieci Open House Group.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak dbać o panele fotowoltaiczne, rekuperacje, klimatyzację?

Następny artykuł

Trendy w produkcji ekonomicznych systemów rynnowych

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments