Po czym poznać dobrą blachodachówkę

Atrakcyjna cena, łatwość montażu i walory estetyczne – tak w dużym skrócie można by scharakteryzować blachodachówkę. Ze względu na szereg zalet takie pokrycie dachowe wciąż wybiera wielu inwestorów. Producentów blachodachówki jest bardzo wielu, a wybór asortymentu jest bardzo szeroki. Jak znaleźć najlepszą blachodachówkę, która będzie służyła przez lata?

Oto kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę.

Cena – czyli ile kosztuje dobra blachodachówka

Na pewno niska cena nie powinna być głównym kryterium branym pod uwagę przy zakupie pokrycia dachowego. Dach to element wykończenia, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać. Tym bardziej, że w porównaniu z innymi rodzajami pokryć, blachodachówka http://fachowydekarz.pl/pokrycia-dachowe/blachodachowka/ i tak wychodzi cenowo bardzo korzystnie.

Warto zrobić rozeznanie przed zakupem i najtańszą blachodachówkę od razu wyeliminować, bo najprawdopodobniej jest to produkt słabej jakości. Wiadomo, że różnice w cenie będą, ale lepiej trzymać się z daleka od podejrzanie niskich cen.

Producent – czyli gdzie kupować blachodachówkę

Szukając blachodachówki warto sprawdzić z jaką firmą mamy do czynienia. Jakie ma doświadczenie i jak oceniają ją klienci. Można to zweryfikować w bardzo szybki sposób, przeszukując różnego rodzaju fora internetowe czy strony z opiniami. Warto skontaktować się z producentem osobiście, wypytać o proces produkcji, trwałość oraz certyfikaty jakości, w szczególności Deklarację Wartości Użytkowych. Jest to bardzo ważny dokument, który potwierdza, że dana blachodachówka spełnia obowiązujące wymagania. Warto również dopytać sprzedawcę o grubość blachy, powłoki oraz masę cynku.

Jakość rdzenia

Jednym z kluczowych czynników wpływających na jakość blachodachówki jest stalowy rdzeń. Wpływa on na jakość całego pokrycia dachowego. Ważna jest zarówno grubość rdzenia jak i rodzaj blachy z jakiej został wykonany. Warto pamiętać, że najwyższa jakość przekłada się na cenę, dlatego dobrej jakości blachodachówka to nie jest ta z najniższej półki cenowej. Warto mieć to na uwadze wybierając konkretny produkt.

Grubość powłoki cynkowej

Powłoka cynkowa chroni rdzeń, a jej grubość nie powinna być mniejsza niż 20 mikronów, z każdej strony. Odpowiednia warstwa cynku zabezpiecza blachodachówkę przed korozją i gwarantuje jej dłuższą żywotność.

Blachodachówka – gwarancja na lata?

Blachodachówka jest średnio objęta gwarancją na okres 10-15 lat. Ale są również producenci, którzy udzielają znacznie dłuższej gwarancji. Biorąc pod uwagę fakt, że pokrycie dachowe to inwestycja na wiele lat warto sprawdzić jaki okres obejmuje gwarancja i wybrać produkt najbardziej bezpieczny.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Prace na drabinach według wytycznych PIP – bezpieczne stosowanie drabin

Następny artykuł

Kominek jako wsparcie głównego źródła ciepła w mroźne dni

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments