Płytki ceramiczne na podłogę – kiedy należy je przyciąć?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Płytki ceramiczne to chętnie wybierane materiały wykończeniowe. Występują w wielu wzorach i kolorach, są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości. Nic więc dziwnego, że często zdobią kuchnie, łazienki i pomieszczenia sanitarne. Żeby jednak optymalnie pasowały do wymiarów wnętrza, najczęściej trzeba je przyciąć. Kiedy to zrobić? Czy warto robić to samodzielnie? A może lepiej wynająć profesjonalistów świadczących usługi glazurnicze?

Kiedy należy przyciąć płytki ceramiczne na podłogę?

Doskonałe dopasowanie płytek ceramicznych do wymiarów wnętrza rzadko się zdarza. Dlatego ich cięcie jest niezbędne, by całość pięknie się prezentowała. Płytki ceramiczne należy przyciąć najczęściej przy wykańczaniu okolic:

  • drzwi,
  • brodzików i wanien,
  • urządzeń sanitarnych,
  • rur grzewczych,
  • murków, pionów, schodów i załamań.

Wbrew pozorom nie tylko układanie płytek ceramicznych w trudno dostępnych miejscach wymaga ich cięcia. Bywa ono konieczne także w przypadku pomieszczeń, które są równe, symetryczne i nie ma w nich załamań. Trudno bowiem idealnie dopasować rozmiar płytek ceramicznych do wymiarów podłogi.

Poza tym przy wyborze kafelków warto kierować się przede wszystkim ich estetyką i dopasowaniem do stylu aranżacyjnego, jaki ma dominować we wnętrzu, a nie tym, czy konieczne będzie ich cięcie. Oczywiście, im mniej ścinek, tym lepiej. Jednak nie powinno to stanowić głównego wyznacznika wyboru płytek ceramicznych, zwłaszcza że zabieg można oddać w ręce profesjonalistów.

Cięcie płytek ceramicznych – dlaczego warto zatrudnić specjalistów?

Cięcie płytek ceramicznych wymaga nie tylko precyzji i doświadczenia, ale również posiadania specjalistycznych narzędzi. Dlatego zadanie to warto zlecić fachowcom. Na rynku działają zarówno kilkuosobowe ekipy budowlane, jak i pojedynczy fachowcy, którzy oferują usługi glazurnicze. Obejmują one nie tylko cięcie płytek ceramicznych, ale również ich układanie, wcześniejsze przygotowanie podłoża, wykonywanie wylewki samopoziomującej czy też gruntowanie.

Zapraszamy po więcej informacji: Usługi glazurnicze Wrocław.

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak się przygotować do wynajmu żurawi w Krakowie?

Następny artykuł

Do kogo zgłosić się w Krakowie po wywóz odpadów?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments