O czym pamiętać, wybierając projekty domów z częścią usługową?

Dom połączony z własnym punktem usługowym to wygoda i oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wybrać odpowiedni projekt budynku mieszkalnego z funkcją usługową? Oto najważniejsze kwestie!

Dom połączony z własnym punktem usługowym to wygoda i oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wybrać odpowiedni projekt budynku mieszkalnego z funkcją usługową? Oto najważniejsze kwestie!

Dom z częścią usługową – na co zwrócić uwagę?

Budynek łączący w sobie funkcje mieszkalne z usługowymi musi być odpowiednio zaprojektowany, aby był komfortowy i praktyczny. O czym należy pamiętać, gdy przegląda się projekty domów z częścią usługową?

– Dopasuj projekt budynku do działki, pamiętając o tym, aby pozostawić na niej przestrzeń do parkowania.
– Uwzględnij sposób lokalizacji budynku na działce pod kątem stron świata i dostępu z ulicy.
– Najlepiej, aby wejścia do części mieszkalnej i usługowej znajdowały się z innych stron budynku.
– Część usługowa i mieszkalna budynku powinny być wyraźnie rozdzielone, na przykład mogą znajdować się na innych piętrach.
– Zwróć uwagę na sposób dostępu do części usługowej z części mieszkalnej, na przykład przez mały korytarz przejściowy.
– Uwzględnij wymagania dotyczące prowadzenia działalności usługowej, między innymi pod kątem powierzchni pomieszczeń, instalacji, wyposażenia, zabezpieczeń.

Projekt domu z lokalem usługowym – z katalogu czy indywidualny?

Obecnie budynek mieszkalny jednorodzinny z funkcją usługową można wybudować według gotowych planów zakupionych w internecie, ale również można zdecydować się na zamówienie go indywidualnie w biurze projektowym.

Tańszą opcją będzie projekt domu z lokalem usługowym kupiony jako gotowy. Dodatkowym plusem jest w tym przypadku brak potrzeby długiego oczekiwania na jego przygotowanie. Szeroka gama dostępnych planów powoduje, że można dopasować je do własnych wymagań.

Na zakup projektu indywidualnego decydują się głównie osoby, które mają specyficzne wymagania lub też chcą wznieść budynek na problematycznej działce, na którą nie można dopasować projektu gotowego.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

5 1 vote
Article Rating

Poprzedni artykuł

Jak wybrać drewniane meble?

Następny artykuł

Jak się przygotować do wynajmu żurawi w Krakowie?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments