O czym pamiętać, wybierając projekty domów z częścią usługową?

Dom połączony z własnym punktem usługowym to wygoda i oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wybrać odpowiedni projekt budynku mieszkalnego z funkcją usługową? Oto najważniejsze kwestie!

Dom połączony z własnym punktem usługowym to wygoda i oszczędność czasu i pieniędzy. Jak wybrać odpowiedni projekt budynku mieszkalnego z funkcją usługową? Oto najważniejsze kwestie!

Dom z częścią usługową – na co zwrócić uwagę?

Budynek łączący w sobie funkcje mieszkalne z usługowymi musi być odpowiednio zaprojektowany, aby był komfortowy i praktyczny. O czym należy pamiętać, gdy przegląda się projekty domów z częścią usługową?

– Dopasuj projekt budynku do działki, pamiętając o tym, aby pozostawić na niej przestrzeń do parkowania.
– Uwzględnij sposób lokalizacji budynku na działce pod kątem stron świata i dostępu z ulicy.
– Najlepiej, aby wejścia do części mieszkalnej i usługowej znajdowały się z innych stron budynku.
– Część usługowa i mieszkalna budynku powinny być wyraźnie rozdzielone, na przykład mogą znajdować się na innych piętrach.
– Zwróć uwagę na sposób dostępu do części usługowej z części mieszkalnej, na przykład przez mały korytarz przejściowy.
– Uwzględnij wymagania dotyczące prowadzenia działalności usługowej, między innymi pod kątem powierzchni pomieszczeń, instalacji, wyposażenia, zabezpieczeń.

Projekt domu z lokalem usługowym – z katalogu czy indywidualny?

Obecnie budynek mieszkalny jednorodzinny z funkcją usługową można wybudować według gotowych planów zakupionych w internecie, ale również można zdecydować się na zamówienie go indywidualnie w biurze projektowym.

Tańszą opcją będzie projekt domu z lokalem usługowym kupiony jako gotowy. Dodatkowym plusem jest w tym przypadku brak potrzeby długiego oczekiwania na jego przygotowanie. Szeroka gama dostępnych planów powoduje, że można dopasować je do własnych wymagań.

Na zakup projektu indywidualnego decydują się głównie osoby, które mają specyficzne wymagania lub też chcą wznieść budynek na problematycznej działce, na którą nie można dopasować projektu gotowego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak wybrać drewniane meble?

Następny artykuł

Jak się przygotować do wynajmu żurawi w Krakowie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments