Nowoczesna taśma led – oświetlenie, które pokochasz

Współczesne oświetlenie powinno być nie tylko źródłem światła po zmroku. Równie ważna jest jego estetyka, gdyż elementy takie jak lampy grają ważną rolę w aranżacjach wnętrz. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę na energooszczędność. Taśma led to oświetlenie, które jest w pełni funkcjonalne, stylowe i zużywa niewiele prądu. Poznaj jej wszystkie zalety. 

1. Taśma led na profilu – łatwy montaż w wielu pomieszczeniach

2. Dopasowana do potrzeb gęstość diod

Oświetlenie ledowe w ostatnich latach zdobywa coraz wiekszą popularność. Ceni się je za szerokie spektrum zastosowania oraz minimalne koszty eksploatacji. Lampy led oraz specjalne taśmy z wbudowanymi diodami sprawdzają się znakomicie zarówno w prywatnych domach, jak i w hotelach, restauracjach i innych obiektach. Dowiedz się więcej na temat taśm led.

Taśma led na profilu – łatwy montaż w wielu pomieszczeniach

Pasek ze świecącymi diodami, znany jako taśma led, to coraz częstszy widok w wielu budynkach. Jest to znakomita alternatywa dla klasycznego oświetlenia. Pasek jest elastyczny, dlatego montuje się go się w specjalnym profilu. Profil led umożliwia szerokie zastosowanie diod w wielu wnętrzach i jednocześnie znacznie ułatwia wykonanie oświetlenia. Jego montaż jest tak prosty, że bez trudu poradzi sobie z nim majsterkowicz amator. 

Taśma led może być ukryta w zabudowach z karton gipsu, pod meblami, a także w wielu innych miejscach. Można przymocować ją tuż nad podłogą oraz w apartamentach typu studio, doświetlając dokładnie pożądane przestrzenie i podkreślając styl wnętrza.

Dopasowana do potrzeb gęstość diod

W przypadku taśm led możliwe jest dopasowanie nie tylko barwy światła, ale również gęstości diod na pasku. Do wyboru ma się jasne światło, odpowiednie do pracy i działające pobudzająco. Ciepłe światło sprawdzi się natomiast w sypialniach i salonach oraz innych miejscach, przeznaczonych do wypoczynku. Kolorowe diody podkreślą za to charakter restauracji, hotelu lub gabinetu kosmetycznego. Jeśli chodzi o gęstość diod na pasku, czyli ich rozmieszczenie na taśmie, zwykle wybiera się spośród pięciu standardowych opcji. Na długości jednego metra może znajdywać się 30, 60, 120, 240 lub więcej diod. Takie zróżnicowanie umożliwia dostosowanie mocy taśmy do własnych potrzeb i preferencji.

Im więcej diod, tym silniejsze światło daje taśma, dlatego gęstość taśmy determinuje sposób jej użycia w równie dużym stopniu co barwa światła. Do pomieszczeń, w których się wypoczywa lepiej wybrać delikatniejsze światło, natomiast w pomieszczeniach do pracy zastosować taśmy led o dużym zagęszczeniu diod.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Na czym polega odpluskwianie mieszkań?

Następny artykuł

Jak uatrakcyjnić wnętrze sypialni i zrobić z niej przytulną przestrzeń?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments