Najlepsza kawa do Twojego ekspresu

Dobra kawa to podstawa! Dla wielu z nas dobry poranek nie istnieje bez kubka ulubionej kawy. 73% Polaków pije jedną kawę dziennie, a 46% więcej niż jedną. Najpierw szturmem zaczęliśmy oblegać kawiarnie, a potem na popularności zyskały ekspresy. Teraz, w czasach pandemii, ekspresy do kawy stały się niemalże obowiązkowym elementem wyposażenia współczesnych mieszkań i domów. Jakie ekspresy wybieramy najczęściej? Niezwykle często miłośnicy kawy szukają ekspresów z młynkiem. Ekspres z młynkiem ułatwia pracę nad przygotowaniem aromatycznej filiżanki. Nie musimy samodzielnie kręcić korbą, żeby zmielić ziarna. Wystarczy jeden przycisk, żeby dobrze zacząć dzień. W sprzedaży możemy spotkać zarówno przelewowe i ciśnieniowe ekspresy z młynkiem.

Sekretem idealnej kawy jest zarówno dobrze dobrany ekspres, jak i odpowiednio przygotowane ziarna. Warto wybrać też dobrą kawę i dopasować ją do danej metody parzenia. Inna kawa da nam aromatyczne espresso, a inne delikatny, pobudzający przelew. Sklepy z kawą oferują mnóstwo rodzajów i gatunków kawy, które sprawdzą się w konkretnym ekspresie.

Jaką kawę kupić w sklepie do przelewowego ekspresu z młynkiem? Najlepiej sprawdzą się jasno palone gatunki pochodzące z Afryki lub Ameryki Południowej. Te pierwsze dadzą nam bardziej kwiatowe i owocowe aromaty. Drugie z kolei mają bardziej czekoladowy lub karmelowy bukiet. Ciemno palone kawy typu włoskiego w ekspresie przelewowym mogą zamienić się w gorzki, niesmaczny napar. Jasno palone kawy mogą występować pod nazywa single speciality. Będą delikatne, ale jednocześnie pobudzające.

Jakie kawy wybrać za to do ciśnieniowego ekspresu z młynkiem? Tutaj sklep z kawą może mieć nam do zaoferowania tzw. espresso roast. Nie wybierajcie jednak pierwszej lepszej kawy, bo całe mnóstwo produktów może być opisane tym sformułowaniem. Zapytaj w sklepie z kawą o dobre ziarna do espresso. Bardzo często będą to mieszanki arabici i robusty. Arabica jest nieco bardziej kwasowa, a robusta daje sporo goryczki i piękną piankę wykańczającą kawę, tzw. cremę. Spróbuj kawy 50/50 arabici i robusty, a potem zdecyduj się, w którą stronę chciałbyś pójść. Również w espresso możesz poszukać ciekawszych, owocowych aromatów i z czasem eksperymentować z nowymi ziarnami.

W doborze dobrej kawy pomóc może profesjonalny sklep z kawą. Wybieraj spośród szerokiego asortymentu i skontaktuj się ze sklepem, żeby uzyskać fachową poradę. Z dobrym ekspresem z młynkiem i sklepem z kawą bez przeszkód zaczniesz wieloletnią przygodę z kawą.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Poprzedni artykuł

Nowoczesne i stylowe meble salonowe. Czym się kierować przy urządzaniu pokoju dziennego?

Następny artykuł

Nowe mieszkanie w Lublinie – czy taka inwestycja się opłaca?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.