Nagrzewnice – gazowe, elektryczne czy olejowe?

Nagrzewnica to nowoczesne urządzenie powszechnie stosowane do ogrzania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Poszczególne modele nagrzewnic mogą się różnić między sobą mocą, źródłem zasilania i przede wszystkim ceną. Dlatego warto wiedzieć, jakie są obecnie najpopularniejsze na rynku rodzaje nagrzewnic oraz który model warto wybrać na własny użytek.

Nowoczesna nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnica elektryczna nie może stanowić jedynego źródła ciepła, ale będzie świetnym rozwiązaniem, gdy dana osoba chce dogrzać mieszkanie, garaż, piwnicę lub niewielki warsztat. Nagrzewnice elektryczne marki dedra idealnie nadają się do pomieszczeń zamkniętych, ponieważ pracują niezwykle cicho i mogą pełnić również funkcję wentylatorów. Poza tym dobrej jakości nagrzewnica powietrza elektryczna powinna być wyposażona w grzałkę ceramiczną PTC, termostat oraz regulację kąta padania strumienia ciepła. Dodatkowo to ważne, aby obudowa tego typu urządzenia nie nagrzewała się za bardzo podczas wielogodzinnej pracy, a sama nagrzewnica musi być stabilna i powinna posiadać specjalne zabezpieczenia przed przegrzaniem.

 

Funkcjonalna nagrzewnica gazowa

Nagrzewnica gazowa zasilana jest gazem propan-butan (G30) i charakteryzuje się dużą wydajnością oraz sprawnym działaniem. W zestawie wraz z nagrzewnicą klienci otrzymają również reduktor i wąż, a mocny uchwyt pozwala wygodnie przenieść nagrzewnice gazowe w wybrane miejsce. Co ważne taka dmuchawa gazowa może być stosowana w wielkopowierzchniowych pomieszczeniach niemieszkalnych, jednak przed jej użyciem należy dobrze sprawdzić wentylację. Jeśli cyrkulacja powietrza przebiega prawidłowo, to używanie nagrzewnicy gazowej będzie w pełni bezpieczne i pozwoli na szybkie oraz tanie ogrzanie danego wnętrza.

Wydajna nagrzewnica olejowa

Nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin to urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i na różnego rodzaju halach produkcyjnych. Tego typu nagrzewnicę zasilaną olejem napędowym lub lekkim olejem opałowym można wygodnie zamówić  w sklepie narzedzia24na7.pl. Przy czym najlepiej wybierać modele przemysłowe z termostatem, szczególnie gdy potrzebny jest sprzęt do ogrzania wyjątkowo dużych i wysokich pomieszczeń. Poza tym nagrzewnica na ropę posiada dwa czytelne wyświetlacze i praktyczne koła oraz uchwyt, dzięki czemu dobrze sprawdzi się również podczas prac remontowych. Warto podkreślić także, że nagrzewnica olejowa może być używana tylko w pomieszczeniach ze sprawną wentylacją i można ją nabyć w kolorze czarnym lub czerwonym.

Wybór idealnej nagrzewnicy powinien być uzależniony od wielkości i charakteru danego pomieszczenia oraz preferowanego źródła zasilania. Ponadto to ważne, aby zamawiać nagrzewnice od zaufanych producentów tak, aby mieć pewność, że sprzęt będzie wydajny i przede wszystkim bezpieczny niezależnie od wybranego trybu pracy lub czasu pracy. Dobrej klasy nagrzewnica pozwoli szybko ogrzać wybrane pomieszczenie, nawet gdy na dworze panuje duży mróz, dlatego warto rozważyć jej zakup w sezonie jesienno-zimowym.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

3 największe błędy podczas wybierania biurka

Następny artykuł

Gont bitumiczny jako pokrycie dachowe. Zalety i wady gontu bitumicznego

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments