Krzesła firmy Fameg – idealny kompromis pomiędzy niską ceną, a wysoką jakością?

Już od XIX w. produkują wspaniałe meble gięte. Obecnie Fameg jest jedną z najchętniej wybieranych firm meblowych. Zobacz jak szeroką ofertą dysponuje Fameg i przekonaj się sam dlaczego Fameg jest tak popularnym producentem drewnianych mebli giętych.

FAMEG – polski producent mebli z historią

Firma Fameg posiada już ponad 130 lat tradycji. Rozpoczęła swoją przygodę ze sztuką tworzenia mebli jeszcze w XIX wieku i to nie z byle powodu!

To właśnie ta firma jest spadkobiercą tradycji słynnych braci Thonetów, którzy rozpoczęli produkcję giętych mebli w radomszczańskich zakładach. Przedsiębiorstwo nosi nazwę „Fameg” dopiero od lat 50’ XX wieku. Przez wszystkie te lata udoskonalała umiejętności gięcia drewna, z której jest znana. To dzięki drewnianym meblom giętym podbiła światowy rynek i pozostaje jednym z jego liderów do dziś!

Jeśli wiec ktoś pragnie mieć w swoim domu meble uświetnione tak znakomitą historią (wszak o zakładach Thonet piszą prawie wszystkie podręczniki historii sztuki!), może zamówić kilka egzemplarzy, bądź choć jeden, wybrany, spośród bogatej oferty, jaka dostępna jest w sklepie Ideal Design. Wzornictwo mebli Fameg nawiązuje zarówno do tradycyjnego wyglądu mebli – co jest zrozumiałe z uwagi na tak wspaniałą historię i jej kontynuację – ale doskonale się odnajduje także w nowoczesnych formach.

Dlatego też bez względu na to, czy jest się fanem współczesnego wzornictwa, czy też poszukuje się klasycznych mebli – Fameg będzie wspaniałym rozwiązaniem

Producent drewnianych mebli giętych – Fameg

Wśród oferty firmy Fameg, jaką dysponuje Ideal Design, można znaleźć przeróżne krzesła Fameg, stołki, hokery, a także stoliki i fotele do nowoczesnych wnętrz. Wszystko to są meble najwyższej jakości, które nie rozpadną się w czasie użytkowania, jak to czasem się dzieje po zakupie niektórych modeli w innych sklepach.

Są bardzo trwałe, mocne, a do tego atrakcyjne wizualnie. Z pewnością więc przypadną do gustu wszystkim użytkownikom. Są też wielofunkcyjne, bowiem pasują zarówno do salonu, jak i do dużego gabinetu w wielkiej firmie. Można ich nawet jako mebli ogrodowych, wynosząc je na zewnątrz w czasie ładnej pogody, by wieczorem pooddychać świeżym powietrzem w wygodnym siedzisku, przy równie wygodnym drewnianym stole.

Współczesne meble powinny być przede wszystkim oryginalne – to cecha wręcz wymagana! Jeśli ktoś pragnie podążać za modą i błysnąć przed znajomymi, powinien mieć to na uwadze. Obecnie wreszcie możemy poszukiwać swojej własnej drogi także w świecie aranżacji wnętrz – łączyć takie barwy, jakie pragniemy widzieć we wnętrzu, zestawiać ze sobą poszczególne modele mebli i dodatków, a także przede wszystkim wyrażać w ten sposób siebie!

Nic dziwnego, że każdy – po okresie, w którym tak długo tkwiła Polska i który wymuszał z braku innych ofert kupowanie tego samego do każdego domu – pragnie teraz pokazać wnętrzem swój charakter, tak jak to robimy z ubraniami. Dlatego też od wyboru właściwych mebli wiele zależy!

Charakterystyka oferty drewnianych mebli firmy Fameg

Designerskie meble od firmy Fameg mogą się wyróżniać szczególną formą, bądź kolorem – nie wszystko przecież musi być utrzymane w stonowanych odcieniach. Na przykład sofa BB-1430 świetnie się komponuje z krzesłami A-1411 Fameg. Modele te są bardzo tradycyjne, z kubełkowymi oparciami – kuszą wspaniałymi kolorami, dostępnymi w bogatej palecie barw.

Zatem możliwe jest wybranie siedzisk o kolorze zielonym, niebieskim, żółtym, brązowym, białym, fioletowym – tak naprawdę dowolnym. W ten sposób istnieje możliwość jeszcze lepszego dostosowania mebli do konkretnych wnętrz, bez konieczności przemalowywania salonu na inny kolor, albo kupowania do niego innego dywanu. Jak informuje nas sam producent, ten akurat model będzie się najlepiej prezentował w pomieszczeniu pełnym gładkich i błyszczących powierzchni, pełnych efektownego szkła oraz metalu – czyli jednym słowem we wnętrzach, które uchodzą za wyjątkowo nowoczesne.

Oferta firmy Fameg jest jednak o wiele szersza – te wspaniałe meble to nie tylko bowiem krzesła i sofy do salonu, ale także między innymi hokery do jadalni i kuchni czy stoły. Hokery wysokie stołeczki barowe, które służą do siadania przy wysepce w kuchni, często oddzielającej część do gotowania od części do spożywania posiłków. Hokery kiedyś stały tylko w barach – teraz uświetniają nowoczesne wnętrza! Propozycje firmy Fameg są utrzymane w drewnie dębowym lub bukowym, z elementami metalu w niektórych modelach i (również w niektórych) z siedziskami o różnych kolorach, które dzięki temu można dopasować na przykład do koloru blatów, albo ścian.

Meble produkowane przez polskiego producenta drewnianych mebli Fameg na pewno nie są tanie, ale ich cena jest rozsądna, gdyż w zamian zyskujemy produkt niemalże doskonały – wytrzymały, oryginalny i wygodny.

Wyjątkowe ofertę drewnianych mebli Fameg znajdziesz na idealdesign.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jaką kołdrę wybrać?

Następny artykuł

Jak wybrać drewniane meble?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments