Krzesełka do karmienia – z materiałów naturalnych czy sztucznych?

Kiedy kupujemy mebelki dla dziecka, także krzesełko do karmienia zastanawiamy się nieraz nad tym czy lepsze są te z materiałów naturalnych czy sztucznych.

Jak zwykle w podobnych kwestiach zdania są podzielone i ile ekspertów tyle argumentów zarówno za, jak i przeciw.

Za kupieniem krzesełka do karmienia z materiałów naturalnych często przeważają zdania, że są bardziej ekologiczne, trwalsze, stabilniejsze i ładniej się prezentują. Zwolennicy tych z tworzywa sztucznego odpowiedzą, że przecież te plastikowe będą lżejsze, łatwiejsze w składaniu i użytkowaniu, zwłaszcza pod względem utrzymania czystości.

Tak naprawdę warto wiedzieć, że producenci markowych sprzętów i właściciele dobrych sklepów oferują świetny towar zarówno drewniany jak też plastikowy. W przeróżnych kształtach, kolorach i cenach.

Naszą uwagę powinniśmy skierować na kwestie bezpieczeństwa i wygodę użytkowania. Bezpieczny sprzęt dla dzieci powinien posiadać certyfikat na przykład Instytutu Matki i Dziecka. Sprawdźcie czy są zabezpieczenia aby dziecko z krzesełka nie wypadło albo aby się z nim nie przewróciło. A wiec patrzymy na stabilność.

Jeśli jesteście już pewni, że mebel jest bezpieczny pomyślmy czy jest też praktyczny. Na przykład czy istnieje możliwość regulacji wysokości, czy da się krzesełko wykorzystać także za rok lub dwa kiedy dziecko będzie starsze. Wygodę użytkowania poprawia mebelek składany, który łatwo można przewozić samochodem, kiedy jedziemy z dzieckiem w odwiedziny do babci albo na wakacje. Tacka na miseczkę i kubek powinna zabezpieczać (posiadać wgłębienie) przed upadnięciem naczyń na dywan.

Na rynku jest spory wybór krzesełek do karmienia. Jeśli jednak zależy Wam przede wszystkim na jakości warto kupić sprzęt „premium”. Zachęcamy do porównania produktów najtańszych z tymi droższymi. Warto poprosić sprzedawcę o wyjaśnienie z czego różnica ceny wynika i co możemy zyskać kupując produkt z „wyższej półki”. Przydaje się też wiedza, że dobry towar zwykle więcej wytrzyma, jest trwalszy. Można go używać na przykład dla młodszego rodzeństwa naszego dziecka (jeśli takie planujemy) albo sprzedać kiedy przestanie być nam potrzebny.

Spośród sklepów internetowych z akcesoriami dziecięcymi polecamy na przykład https://bamboli.pl

Znajdziecie tam spory wybór krzesełek do karmienia i z materiałów naturalnych i sztucznych, a więc każdy może wybrać to, co najbardziej mu pasuje.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Okna PCV Warszawa – wybór odpowiednich to prosta sprawa

Następny artykuł

Nowe mieszkanie w Warszawie – jak kupić i o czym pamiętać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments