Kominek elektryczny i tradycyjny

Kominek to świetne rozwiązanie. Wygląda obłędnie, a do tego jest rozwiązaniem wygodnym i funkcjonalnym. Nic więc dziwnego, że całkiem sporo osób decyduje się na jego instalację i w ten sposób, przy okazji ogrzewa cały dom.

Walory dekoracyjne i funkcjonalność

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że kominek ma swój urok. Ogrzewające płomienie, które sprawiają, że jesienny lub zimowy wieczór, spędzony z bliską osobą będzie wyjątkowy. Chłodny wieczór, podczas którego można usiąść pod kocem przy kominku z kubkiem herbaty lub gorącej czekolady, oglądając ulubiony film lub czytając świetną książkę. Brzmi zachęcająco, prawda?

Ogrzewanie kominkowe – ciepło w całym domu?

Z roku na rok tego typu ogrzewanie staje się coraz popularniejsze. Tradycyjne kominki, jeśli zostaną wyposażone w płaszcz wodny mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla klasycznego centralnego ogrzewania, co nie jest możliwe w przypadku kominków elektrycznych. Kominek elektryczny z kolei ogrzewa co prawda wyłącznie pomieszczenie, w którym się znajduje. Mimo tego jest to rozwiązanie, które posiada całkiem sporo atutów.

Zalety kominka elektrycznego

W przeciwieństwie do tradycyjnego, kominek elektryczny jest znacznie wygodniejszy w użytku. Dlaczego? Ponieważ nie wymaga specyficznej “obsługi”. Nie trzeba go czyścić, nie trzeba wynosić popiołu, wystarczy podłączyć do prądu i tyle. Dodatkowym atutem jest to, że kominek elektryczny nie wytwarza produktów ubocznych, jakie powstają podczas spalania w tradycyjnym kominku, dzięki czemu powietrze w domu będzie lepsze i czystsze.

Korzyści związane z kominkiem elektrycznym związane są także z kosztem zakupu i instalacji urządzenia. Kominki tradycyjne, to poza zakupem również koszt montażu, wkłady, które trzeba wymieniać oraz wykonanie obudowy, aby całość komponowała się z aranżacją pomieszczenia.

Wykonanie kominka tradycyjnego powinno zostać zaplanowane już na etapie budowy. Nie wystarczy kupić kominek i wstawić go w odpowiednie miejsce, ale trzeba odpowiednio zaplanować podłączenie do przewodu kominowego, zadbać o odpowiedni dostęp powietrza, który zagwarantuje prawidłowe spalanie, zatem montaż w budynkach już powstałych może być trudny, a także bardzo kosztowny Dlatego zmiana koncepcji podczas wykańczania lub w już zamieszkałym budynku może być naprawdę trudna do zrealizowania. Wówczas to właśnie kominki elektryczne mogą być doskonałym rozwiązaniem, ponieważ przy ich instalacji wystarczy zadbać o dostęp do prądu elektrycznego. Tego typu kominek ustawić można w dowolnym miejscu i czasie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Panele podłogowe – styl, niska cena i trwałość

Następny artykuł

Projekt domu z ogrzewaną podłogą – to się opłaca!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments