Karaluchy w domu — kiedy się pojawiają i jak je wytępić?

Pojawienie się w mieszkaniu niepożądanych intruzów sprawia, że zaczynamy poszukiwać działających preparatów na ich wytępienie. Wśród tych budzących największą odrazę niewątpliwie są karaluchy. Skąd się biorą i czy jest na nie skuteczny środek? Jakie jeszcze owady i muchy mogą znaleźć się w domu i jak sobie z nimi radzić? Przekonaj się

Skąd biorą się karaluchy?

Te duże, biegające owady stosunkowo często pojawiają się w siedzibach ludzkich, ponieważ zapewniają im one dogodne warunki do bytowania. Karaluchy w domu najczęściej wabi brud i brak należytej higieny. Jeśli na podłodze codziennie lądują okruchy, zalegają resztki pożywienia, a rzadko się sprząta, mogą przyjść do mieszkania różnymi szczelinami nie tylko one, ale również różne muchy i mole. Preferują one ciepłe, wilgotne i ciemne miejsca, zatem można je odkryć pod dywanami, za meblami, w łazience – tam, gdzie zwykle się nie zagląda, aby posprzątać. Czy są jakieś skuteczne środki na te szkodniki?

Jak wytępić karaluchy w domu?

Jeśli zaobserwujesz w swoich pokojach biegające duże owady, nie czekaj, aż ich populacja się zwiększy. Zadziałaj od razu – kup specjalny środek na karaluchy w domu, którego zadaniem jest przede wszystkim wabienie, odławianie, a także monitorowanie ich występowania. Jak to działa? Pułapkę wyłożoną atraktantem należy rozłożyć na podłodze w miejscach potencjalnego występowania szkodników. Owady skuszone zapachem zostają w niej unieruchomione przy pomocy środka, którym jest gęsty klej. Pułapki są skuteczne i niemal natychmiastowe. Wymagają jednak systematycznej wymiany, do czasu aż nie zaobserwuje się w nich już żadnego owada. Warto pozostawić je w miejscu, aby upewnić, się, że karaluchy zniknęły na dobre.

Jakie jeszcze owady mogą pojawić się w domu?

Niestety, utrzymywanie czystości w mieszkaniu nie jest gwarancją, że nie znajdą się w nim owady latające. Poza karaluchami w domu często pojawiają się mole czy muchy różnych gatunków. Warto więc nie tylko obserwować uważnie swoje otoczenie, ale również stosować pułapki kontrolne, a w sytuacji inwazji – skuteczny środek na muchy w domu. Mole spożywcze można przynieść ze sklepu, ponieważ potrafią one wtargnąć do kartonowych opakowań, zaś brzęczące owady wyjątkowo uprzykrzają życie latem, wlatując przez otwarte okna i drzwi.

Jak pozbyć się intruzów z domu na dobre?

Podstawa jest oczywiście profilaktyka – regularne sprzątanie oraz generalne porządki raz na kilka miesięcy. Inwazji karaluchów warto też skutecznie zapobiegać, stosując dobrą wentylację i utrzymując niezbyt wysoką temperaturę w domu, aby nie zachęcać ich do zadomowienia się. Z kolei muchy należy przede wszystkim wyłapywać przy pomocy specjalnych środków wabiących i unieruchamiających. Takie pułapki są niedrogie, skuteczne i bezzapachowe dla człowieka – nie przeszkadzają więc w normalnym użytkowaniu mieszkania. Zawierają natomiast substancje, które wabią osobniki dorosłe i tym samym zmniejszają ich populację, zapobiegając ich rozmnażaniu. Zastosuj je u siebie i uwolnij się od przykrych much i innych owadów które uprzykrzają życie i roznoszą choroby!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Narzędzia warsztatowe dla majsterkowiczów i przemysłowców

Następny artykuł

Galeco DACHRYNNA — wszystko, co musisz wiedzieć o zintegrowanym systemie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments