Jaką kupić kuchenkę gazowo-elektryczną?

Jeszcze kilkanaście lat temu kuchenki gazowo-elektryczne znajdowały się w każdym domu. Teraz większość osób decyduje się na zakup płyty grzewczej do zabudowy – gazowej, indukcyjnej bądź ceramicznej. Nie oznacza to jednak, że kuchnie gazowo-elektryczne nie cieszą się popularnością wśród konsumentów. Wręcz przeciwnie – wciąż mają wielu zwolenników, a ich wybór jest bardzo duży. Jaką kupić kuchenkę gazowo-elektryczną? W tekście podpowiemy, czym kierować się przy jej wyborze.

Jaka działa kuchenka gazowo-elektryczna?

Kuchnia gazowo-elektryczna jest hybrydowym sprzętem AGD. Korzysta bowiem z dwóch źródeł zasilania – gazu i prądu. W jej skład wchodzi zatem płyta gazowa z palnikami oraz piekarnik elektryczny, oferujący kilka sposobów grzania.

Jaka działa kuchenka gazowo-elektryczna?

Płyta może być zasilana zarówno za pomocą przyłącza gazowego (gaz ziemny), jak i butli z gazem (gaz propan-butan). Warto zatem wcześniej sprawdzić, jaki sposób zasilania oferuje konkretny model kuchenki. Jednak obecnie większość producentów, jak choćby marka Gorenje, dostosowuje swoje kuchenki do obu źródeł zasilania. Jeśli natomiast piekarnik wymaga jedynie podłączenia do sieci elektrycznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchenko gazowo-elektrycznej?

W kategorii kuchenek gazowo-elektrycznych znajdziemy wiele urządzeń. Różnią się one pod wieloma względami. Właśnie dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na ich kluczowe parametry:

  • Gabaryty kuchenki – modele gazowo-elektryczne zazwyczaj występują w dwóch szerokościach: 50 i 60 cm. Można również spotkać modele szersze, które mierzą nawet 90 cm, jednak nie cieszą się one zbyt dużą popularnością na polskim rynku. Szerokość kuchenki powinniśmy dostosować do wielkości naszej kuchni, liczby domowników, a także do naszych własnych przyzwyczajeń.
  • Liczba i rodzaj palników – ten parametr wiąże się z szerokością kuchenki. Standardowe modele oferują 4 palniki, natomiast szersze kuchenki są wyposażone w 5 albo nawet 6 palników. Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na ich wielkości – powinny być zróżnicowane, aby umożliwiały przygotowywanie potraw zarówno w dużych, jak i małych garnkach.
  • Ruszt – jest to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchenki płyty gazowej, ponieważ to właśnie na nim stawia się naczynia podczas gotowania. Ruszt powinien być stabilny, by zapewniać bezpieczeństwo w trakcie użytkowania oraz łatwy do utrzymania w czystości. Aktualnie kuchenki wyposażane są w ruszty emaliowane, stalowe lub żeliwne.
  • Funkcje piekarnika – przy wyborze kuchenki, koniecznie musimy zwrócić uwagę na pojemność piekarnika, dostępne opcje grzania, prowadnice i automatyczne czyszczenie.
  • Design kuchenki – współczesne kuchenki gazowo-elektryczne nie przypominają już kuchenek dostępnych przed laty. Dostępne są w wielu kolorach, m.in.: czarnym, białym, inox czy kremowym, dzięki czemu łatwo można je dopasować do kuchennej stylistyki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kuchenko gazowo-elektrycznej?

Jakiej firmy kuchenkę gazowo-elektryczną wybrać?

Kuchnie gazowo-elektryczne ma w swojej ofercie wielu producentów. Warto jednak wziąć pod uwagę modele znanych i sprawdzonych marek, które specjalizują się w produkcji tego typu sprzętów AGD. Godna polecenia jest np. marka Gorenje, która w swoim asortymencie posiada również kuchenki w pełni elektryczne – z płytą ceramiczną lub indukcyjną, a także modele z piekarnikiem gazowym. Niektóre kuchenki zostały zaprojektowane do wnętrz nowoczesnych, inne do klasycznych, a jeszcze inne doskonale wkomponują się w kuchnie retro.

Jakiej firmy kuchenkę gazowo-elektryczną wybrać?

Dobra kuchenka gazowo-elektryczna – jaki model wybrać?

Jeśli poświęcimy chwilę czasu i dokładnie przyjrzyjmy się wszystkim funkcjom i parametrom, z pewnością będziemy wiedzieć, jaką kupić kuchenkę gazowo-elektryczną. Osobom, które mają problem z podjęciem odpowiedniej decyzji, polecamy kuchenkę gazowo-elektryczną Gorenje K5351 SH. Jest to modele z czterema palnikami gazowymi, rusztem emaliowanym i piekarnikiem elektrycznym o pojemności 62 litrów. Producent wyposażył piekarnik w 11 funkcji grzania, w tym grill duży i mały, wstępne podgrzewanie i Termoobieg. Poza tym w piekarniku znajdziemy funkcję WarmPlate, umożliwiającą podgrzewanie naczyń, a także technologię MultiAir, która odpowiada za równomierne rozprowadzanie gorącego powietrza w komory pieczenia. Wolnostojąca kuchenka Gorenje dobrze wkomponuje się zarówno w tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne wnętrze.

Dobra kuchenka gazowo-elektryczna - jaki model wybrać?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Nowe apartamenty pod Warszawą

Następny artykuł

Silikaty – sposób na szybkie budowanie nowoczesnych ścian

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments