Jak wybrać lampę wiszącą do salonu?

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu lub mieszkaniu, przy czym nierzadko pełni również inne funkcje, np. jadalni. Wybór odpowiedniego oświetlenia jest tu bardzo ważny – a zacząć należy od lampy wiszącej.

Lampa wisząca do salonu – o czym pamiętać?

Lampa wisząca jako centralne źródło światła w salonie powinna zapewniać przytłumione światło pozwalające stworzyć w pokoju przyjemną atmosferę. Istotne jest to, aby światło nie odbijało się w ekranie telewizora. Do wyboru są modele jedno- i kilkupunktowe. Eksperci ze sklepu Centrum Światła przypominają, że lampy jednopunktowe stosuje się przeważnie jako główne oświetlenie, natomiast lampy  kilkupunktowe doskonale zdają egzamin w roli oświetlenia np. nad stołem, jeśli w salonie spożywane są posiłki.

Lampa wisząca do salonu – jaka stylistyka?

Jednym z kluczowych kryteriów wyboru lampy wiszącej do salonu jest jej wygląd. To właśnie ona stanowi stylistyczną kropkę nad „i”. Obecnie ogromną popularnością cieszą się nowoczesne modele, które doskonale pasują do minimalistycznych wnętrz, np. lampy Massive. Oczywiście lampa musi idealnie współgrać z aranżacją pomieszczenia, dlatego jeśli chodzi o design, jej zakup jest niezwykle indywidualną sprawą.

Lampa wisząca do salonu – o tym trzeba pamiętać!

Kupując lampę wiszącą do salonu, należy koniecznie mieć na uwadze jej wielkość. Zbyt duży model będzie przytłaczał małe pomieszczenie, a za mała lampa „zginie” w niewielkim pokoju. Ozdobna funkcja lampy powinna iść w parze z jej użytkową rolą. Cena często jest najważniejszą przesłanką wpływającą na decyzję zakupową, niemniej pierwszej kolejności najrozsądniej jest postawić na jakość. Trwałość, solidność oraz wytrzymałość to ogromne zalety takiej lampy. W ofercie znanych, sprawdzonych producentów nie brakuje różnych modeli spełniających nawet mocno wyśrubowane wymogi jakościowe. Oczywiście nie wolno zapomnieć także o żarówce. Polecane są przede wszystkim energooszczędne LED-y wyróżniające się znakomitymi parametrami technicznymi.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Poprzedni artykuł

Montujemy klimatyzator w domu – jaki wybrać?

Następny artykuł

Jak urządzić modną i funkcjonalną kawalerkę

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.