Jak powiadomić rodzinę i znajomych o ślubie?

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu zakochanych. Tę szczególną chwilę pragniemy celebrować w towarzystwie najbliższych. Pierwszy krok, który przybliża nas do tego pięknego dnia to oczywiście wysłanie stosownej informacji o planowanej uroczystości. Jak może ona wyglądać i jaką powinna przybrać formę? Oto nasze podpowiedzi!

Do kogo wysłać zawiadomienie o ślubie?

Na przestrzeni lat zawiadomienie o ślubie występowało w różnych wydaniach. Obecnie wyróżnia się zaproszenie na samą ceremonię w kościele lub urzędzie, klasyczne zaproszenia na ślub oraz wesele, a także informację o tym, że ślub już się odbył. Tym razem skupimy się na pierwszej formie. Otóż zawiadomienie o ślubie kościelnym, wysyła się do osób, które chcemy zobaczyć podczas przysięgi, jednak nie możemy z różnych powodów ugościć ich na przyjęciu weselnym. Czasami wynika to ograniczonej liczby gości na sali, innym razem po prostu nie dysponujemy wysokim budżetem. W niektórych przypadkach para młoda organizuje wyłącznie obiad dla świadków i najbliższej rodziny.

Tego typu informację zwykle wysyła się także do pracy. Najczęściej ma ono postać eleganckiego zawiadomienia umieszczanego w pokoju informacyjnym czy pokoju działu – wszystko zależy od struktury danej firmy.

Jaką formę przybiera zawiadomienie o ślubie?

Sama forma zawiadomienia ma postać taką samą jak klasyczne zaproszenie. Tutaj duże znaczenie ma to, co znajdzie się w treści. Przede wszystkim trzeba zdecydować się na użycie jednego słowa – zaproszenie lub zawiadomienie. Nie należy stosować ich jednocześnie, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Takie zawiadomienie o ślubie musi zawierać wyłącznie informację o ceremonii ślubnej, w innym wypadku może dojść do nieporozumienia. Warto podkreślić, że użycie słowa „zaproszenie” uznaje się za bardziej serdeczne i bywa lepiej odbierane.

Co ważne, należy pamiętać, aby w żadnej z form nie załączać wzmianki o prezentach preferowanych zamiast kwiatów. Nie zapominajmy też o równym traktowaniu osób zamieszkujących jeden dom. Wysłanie do części domowników zaproszeń tylko na ślub, a do pozostałych również na przyjęcie, zostanie uznane za nietakt. Dotyczy to również osób, które przewlekle chorują i np. nie wychodzą już z domu. Nawet gdy wiemy, że się nie pojawią! Dodatkowo na zawiadomieniu zawsze umieszczamy numer telefonu, ponieważ niektórzy z zaproszonych mogą zdecydować się tylko na kontakt telefoniczny w celu złożenia życzeń.

Zawiadomienia w określonym stylu

Wysyłając wyłącznie zawiadomienie o ślubie, zadbajmy o jego estetyczny wygląd. Na szczęście nie powinno to stanowić większego problemu, ponieważ sklepy oferują naprawdę bogatą ofertę papeterii ślubnej. Musi ona pasować do stylu wesela i ślubu. Mnóstwo rozmaitych wzorów zaproszeń znalazło się w sklepie internetowym kartkownia-zaproszenia.pl. Na przykład motywy florystyczne pięknie wpisują się w uroczystości o charakterze boho czy rustykalnym. Jednak opcji nie brakuje!

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wątpliwości dotyczące formy zawiadomienia o ślubie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czy warto kupić laptopa na raty?

Następny artykuł

Co można uzyskać za pomocą frezowania CNC?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments