Jak ekologicznie myć naczynia? Kilka ważnych zasad

Życie w zgodzie z naturą może być ogromną zachętą do korzystania z kosmetyków i środków czystości wyprodukowanych z myślą o bezpieczeństwie środowiska naturalnego. Tak naprawdę niekiedy nie jest konieczne podejmowanie drastycznych kroków, by być bardziej eko – już zmiana preparatu do mycia naczyń może przynieść ogromną różnicę.

Zmywać naprawdę ekologicznie

Troska o środowisko naturalne nie ogranicza się do unikania chemii samej w sobie – nie każda substancja stworzona w laboratorium jest szkodliwa. Istotne jest to, czy stosuje się świadomie atestowane preparaty, a nie jedynie wybiera takie, które z etykiety krzyczą wręcz o swoim ekologicznym składnie (co niestety nie zawsze jest prawdą). Warto więc zwracać uwagę na to, czego używa się do zmywania zarówno ręcznego, jak i w zmywarce.

W ekologicznym myciu naczyń chodzi również o racjonalne wykorzystanie wody. Skuteczny środek pomoże usunąć nawet silne zabrudzenia, bez szkody dla zdrowia, zmywarki i środowiska. Podczas użytkowania kuchni trzeba się liczyć również z innymi zabrudzeniami. Przypalone jedzenie czy tłuszcz na okapie to zmora podczas sprzątania, jednak nawet tak uporczywe plamy można usunąć, korzystając z ekologicznych preparatów. Szeroka gama naturalnych środków czystości daje możliwość uzyskania oczekiwanego efektu, bez szkody dla natury.

Na co zwracać uwagę podczas zmywania naczyń?

Ekologicznie zmywanie naczyń nie oznacza całkowitej rezygnacji z detergentów. Ważne, by zachować właściwe proporcje i stosować bezpieczne, sprawdzone środki. Oto kilka prostych sposobów na wydajne i bezpieczne dla środowiska mycie naczyń:

  • przed myciem naczyń wszystkie resztki należy wrzucić do pojemnika na odpady biodegradowalne,
  • naczynia wystarczy przepłukać minimalną ilością wody, by zmiękczyć zabrudzenia,
  • wstępne mycie warto wykonać w zamkniętej komorze zlewu,
  • każda nowoczesna zmywarka ma zaprogramowany tryb eko – pozwala on zaoszczędzić wodę i energię,
  • warto stosować ekologiczne środki czystości, które dostępne są w każdym sklepie, a ich cena jest atrakcyjna.

Mycie naczyń detergentem – czy to ekologiczne?

W połowie XX wieku zaczęto używać płynów do mycia naczyń. W Polsce pierwszym rozpoznawalnym środkiem tego typu był Ludwik. Popularny detergent zachował swą renomę do dziś. Preparaty tej rodzimej marki posiadają biodegradowalną formułę. Są wysoce skuteczne a jednocześnie bardzo wydajne. Są także łagodne dla skóry rąk.

Mycie naczyń może być ekonomiczne i zarazem ekologiczne, ale wyłącznie przy użyciu odpowiednich środków.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Meble łazienkowe dopasowane do Twoich potrzeb! Nowa kolekcja Modular od marki IÖ!

Następny artykuł

Jak urządzić mały salon, by był wygodny i praktyczny?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments