Czy to już czas na wymianę Twojego materaca?

Najważniejszym elementem wyposażenia w każdej sypialni jest łóżko. To w nim śpimy, wypoczywamy, oglądamy seriale i czytamy ulubione książki. Kluczowym czynnikiem wpływającym na wygodę jest materac. Dlaczego jest tak ważny i po czym można poznać, że konieczne będzie wymienienie go na nowy egzemplarz?

Czy materac stanowi ważny element wyposażenia sypialni?

Osiem godzin spędzonych na materacu każdej nocy to długi czas. Ciało powinno mieć wtedy zagwarantowaną maksymalną wygodę. Jeśli podłoże do spania jest dopasowane prawidłowo do potrzeb konkretnego użytkownika, mięśnie mogą się w pełni rozluźnić, a kręgosłup otrzymuje należne podparcie. Niweluje to ryzyko powstania bólu pleców i zbędnych napięć. W pełni rozluźnione ciało może szybciej zapaść w sen, a wybudzanie się jest znacznie rzadsze. Nie warto bagatelizować tego elementu wyposażenia sypialni – wpływa on bowiem zarówno na ogólne samopoczucie, nastrój, ilość energii, jak i na stan zdrowia.

Kiedy materac jest zużyty?

Po czym poznać, że materac jest zużyty i wypadałoby go wymienić na nowy egzemplarz?

  • Odkształcenia – najbardziej widocznym znakiem, który sugeruje, że konieczna jest wymiana materaca są odkształcenia. Wszelkiego rodzaju nierówności mogą bardzo szybko wywołać ból pleców.
  • Nadmierne zapadanie się ciała – jeśli jakakolwiek część pleców zaczyna się nadmiernie zapadać w podłożu, konieczne jest wymienienie go na nowszy model. Oznacza to bowiem, że kręgosłup nie otrzymuje podparcia, które uchroniłoby go przed dyskomfortem.
  • Objawy alergii – katar czy kaszel podczas snu może wynikać z tego, że w łóżku panuje nieodpowiedni stopień higieny. Jeśli niemożliwe jest wypranie pokrowca, lub nawet po jego wyczyszczeniu objawy utrzymują się nadal – materac warto wymienić.
  • Budzenie się w nocy – często sugeruje, że ciało odczuwa dyskomfort, nawet jeśli nie jest on jeszcze intensywnie odczuwany.

Idealny materac – charakterystyka

Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego materaca, koniecznie pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim, kluczem do sukcesu jest dopasowanie stopnia twardości do wagi. Dodatkowo, duże znaczenie ma rodzaj wypełnienia. Materace piankowe ekspresowo dostosowują się do ułożenia ciała, a te, do których skonstruowania wykorzystano sprężyny kieszeniowe charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności punktowej. Pamiętaj, że wygoda to kwestia subiektywna. Dlatego niemożliwe jest wskazanie jednego, idealnego materaca. Konkretny model musi być dopasowany do indywidualnych upodobań i preferencji.

Materac wysokiej jakości to podstawowy element wyposażenia sypialni. Jeśli chcesz kupić nowy, wytrzymały produkt z oferty renomowanej marki, wybierz go z myślą o swoich indywidualnych potrzebach.

Artykuł powstał we współpracy z Hilding.pl.

 

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Mały dom, wielkie możliwości: Sekrety optymalnego wykorzystania przestrzeni

Następny artykuł

Salon w kawalerce – jak wybrać odpowiednie meble?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments