Zakup nowego mieszkania w Lublinie – samodzielnie czy z agencją?

Zakup mieszkania to na tyle poważna decyzja, że nie może być tutaj miejsca na przypadek. Ciężko znaleźć idealne lokum, zwłaszcza na dużych rynkach jak Lublin, gdzie oferta obejmuje setki nowych mieszkań, dlatego część nabywców korzysta z usług agencji. Czy to rzeczywiście korzystniejsze rozwiązanie?

Mniej pracy, ale wyższe koszty

Zlecając szukanie mieszkania agencji nieruchomości ma się problem z głowy. To agent przegląda setki ogłoszeń, porównuje ceny, dopasowuje kryteria wyboru do dostępnych na rynku opcji, umawia się ze sprzedawcami, prowadzi wstępne rozmowy. Rola klienta ogranicza się w tym procesie w zasadzie tylko do opisania cech, jakie powinny charakteryzować mieszkanie, które chce się kupić.

Oczywiście, taka usługa nie jest darmowa. Agencja bierze za pośrednictwo około 2-3 procent wartości mieszkania plus VAT, a biorąc pod uwagę ceny nieruchomości w Lublinie, opłata wynosi minimum kilkanaście tysięcy złotych, które można by było przeznaczyć na wykończenie nowego lokum.

Prosto od dewelopera

Tańszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy szuka się lokalu na rynku pierwotnym, jest zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera. Łatwo można sprawdzić w internecie, jakie inwestycje są aktualnie prowadzone – to na przykład projekt Koralowe Osiedle realizowany przez firmę deweloperską Orion, blisko Starego Lasu, w dogodnej lokalizacji. Na stronie internetowej dewelopera wystarczy sprawdzić dostępne oferty – pomaga w tym wyszukiwarka filtrująca sprzedawane lokale na podstawie zaznaczonych kryteriów.

Sprzedaż mieszkań Lublin prowadzona jest już na etapie budowy. Zainteresowane kupnem osoby mogą w każdej chwili umówić się z przedstawicielem dewelopera na obejrzenie lokalu pokazowego bądź gotowych mieszkań, jeśli inwestycja została zakończona.

Do przeprowadzenia transakcji nie jest potrzebny żaden pośrednik, dzięki czemu nabywca oszczędza na kosztach związanych z zakupem mieszkania, a osoby chcące mieć pewność, że wszystko przebiega zgodnie z prawem, mogą skorzystać z dodatkowej pomocy tylko przy podpisywaniu dokumentów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak wybrać lampę sufitową do mieszkania lub domu?

Następny artykuł

Jak powinien wyglądać idealny zestaw do wideokonferencji?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments