W poszukiwaniu idealnego mieszkania

Każdego roku rynek nieruchomości rozrasta się. Oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, nawet najbardziej wymagający inwestorzy. Pomimo tak szerokiego wachlarzu wyboru mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z finalizacją kupna. Bardzo łatwo jest popełnić błędy, które mogą nas słono kosztować. Jest kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnego mieszkania.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie – co ma kluczowe znaczenie przy ich wyborze?

Ofert mieszkań na sprzedaż w Warszawie jest tak wiele, że można byłoby przeglądać je latami. Warto zacząć od określenia swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań, preferencji i możliwości finansowych. Kluczowe jest określenie swojego budżetu – tego, ile jesteśmy w stanie wydawać na zakup mieszkania. Zawężenie obszaru poszukiwań znacząco ułatwi i przyspieszy znalezienie lokum. Określić należy preferowany metraż, lokalizację i wysokość środków własnych. Warto jest skonsultować się z doradcą finansowym, który nie tylko przedstawi aktualne oferty finansowania, ale obliczy też zdolność kredytową inwestora. Podczas poszukiwania mieszkania trzeba mieć na uwadze to, że zawsze pojawią się dodatkowe koszty – podatek, opłaty sądowe, prowizję do pośrednika, remonty itd.

Kolejną kwestią jest sprecyzowanie rodzaju budownictwa. Znaczenie ma też wiek budynku, stan jego elewacji, zastosowana technologa i użyte surowce. Na uwadze powinno się mieć również klatkę schodową, piwnice, garaże i windę. Ważne jest to, aby mieszkanie zawsze oglądać przy dobrym oświetleniu, czyli za dnia, dzięki czemu możliwe będzie dostrzeżenie wszelkich mankamentów mieszkania. Podczas oględzin trzeba mieć na uwadze nie tylko piętro, liczbę pokoi i ich rozkład, ale też stan mieszkania i standard. Nieraz wystarczy tylko odświeżyć wnętrza, a innym razem wymagają one remontu. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie obędzie się sprawdzenia statusu prawnego nieruchomości – aktu notarialnego i księgi wieczystej mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy z MAXON – Biuro nieruchomości

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Czym się sugerować podczas wyboru markizy tarasowej?

Następny artykuł

Jakie mieszkanie wybrać – na parterze czy na piętrze?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments