W dzisiejszym świecie pełnym bieganiny i ciężkiej pracy, stres towarzyszy nam na każdym kroku. Problemy w pracy, zaległy kredyt- stres to naturalna reakcja na tego typu patowe sytuacje. Często przez niewłaściwe planowanie dnia i nadmierny wysiłek-psychiczny lub fizyczny- samopoczucie leci w dół na łeb na szyję. Z tego typu „pracoholizmem” wiążą się dodatkowe problemy, takie jak nieodpowiednia ilość snu, tudzież niewłaściwa dieta. Żeby poprawić jakość swojego życia, należy zadbać o swoje potrzeby. Człowiek to nie jest maszyna, która nie wymaga żadnych specjalnych udogodnień. Nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach dwadzieścia cztery godziny na dobę- ma swoje indywidualne potrzeby. Nawet zwykły krótki spacer czy przejażdżka rowerem wystarczą, by wpłynąć w pewnym stopniu na nasz humor.
Ponadto zbilansowana i stosunkowo zdrowa dieta jest jednym z istotnych elementów układanki. Można raz na jakiś czas zjeść fast food’a, napić się coca coli. Tak samo nikt nie zabrania zwykłemu człowiekowi posłodzić herbaty, czy też smażyć mięso na oleju. Chodzi tu o metodę złotego środka, a nie jakieś wymyślne i fikuśne diety. Teraz przechodzimy do ostatniego zagadnienia w kwestii zdrowego trybu życia zabieganego człowieka. Temat: „Twardość materaca – jak wybrać dobrze?”. Zanim przejdę do kwestii sprzętu, zahaczę o równie ważną, jak i nie ważniejszą „dziedzinę”. Teoretycznie, dziecko powinno spać minimum osiem godzin, natomiast dorosły lub starszy nastolatek powinien się zadowolić około sześcioma- siedmioma godzinami odpoczynku. Najczęściej jednak ów sen trwa krócej. W pewnym sensie mitem jest ścisłe oznaczanie godzin. Faza głębokiego snu, tak zwana zasadnicza, to pierwsze pięć godzin błogiego odpoczynku. Tak więc winniśmy spać przynajmniej te pięć czy sześć godzin. Jakość snu zależy od poziomu hormonu snu, to jest melatoniny. Jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia, poziom melatoniny w ciągu dnia zmniejsza się, przez co wieczorem następuje spory skok. Wtedy to sen jest głębszy i bardziej efektywny.
Następnym zagadnieniem jest materac. Od stopnia jego twardości również w dużej mierze zależy zdrowie ludzkiego kręgosłupa, a także nasze samopoczucie. Co prawda wygodniejsze są miękkie materace, ale dużo zdrowsze jest odpoczywanie na twardszym materacu. Najlepiej jest dobrze przeglądnąć specyfikę produktu przed dokonaniem zakupu, aby mieć pewność, czy jest on odpowiedni dla naszego kręgosłupa. Dla osób mających problemy z postawą, dobrym wyborem będą specjalnie dla nich skonstruowane materace korygujące skrzywienia. Nic nie szkodzi oczywiście na przeszkodzie, by zakupić bardziej miękki rdzeń łóżka. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań. Przed dokonaniem zakupu dobrze byłoby przetestować materac osobiście, by przekonać się, czy odpowiada on naszym preferencjom. Przecież nikt nie chciałby po wyczerpującym i ciężkim dniu w pracy kłaść się do niewygodnego posłania, by rano obudzić się z pulsującym bólem i sztywnością w kończynach.
Odpoczynek jest bardzo ważny i jeżeli będziesz stosować się do wyżej wymienionych zaleceń, będziesz mógł oszczędzić sobie trzeciej, czarnej jak smoła kawy z ran na pobudzenie. Ponadto, będziesz bardziej wydajnym, a przez to lepiej ocenianym i docenianym pracownikiem. Przecież rozdrażniony nie wykonasz swojego zadania tak dobrze, jak twój wypoczęty kolega i ani nie będziesz z siebie zadowolony, ani doceniany przez osoby w twoim otoczeniu. Warto zmienić swoje nawyki, by poprawić jakość swojego życia i po prostu poczuć się lepiej!
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Meble Diana.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.