Tkanina zaciemniająca – zbawienie w słoneczne dni.

Słoneczne dni są na wagę złota w okresie zimowym, ale potrafią być prawdziwą udręką w porze letniej. Przy wysokich dodatnich temperaturach i dużym nasłonecznieniu, przebywając wewnątrz budynku, czujemy się często niczym w saunie. I nic dziwnego, zbyt duża ilość wpadającego światła słonecznego potęguje odczuwalną temperaturę, powoduje że człowiek szybciej się odwadnia. Taki mikroklimat w pomieszczeniu zamkniętym jest nie tylko dyskomfortowy, ale też zwyczajnie niezdrowy. Ograniczanie wpadającego światła przez okna jest bardzo przydatne również w przypadku pokoju dziecięcego, czy sypialni. Czym jest tkanina zaciemniająca i jakie ma zastosowanie?

Tkanina zaciemniająca od podszewki

O tkaninie zaciemniającej mówi się często, że ułatwia zaśnięcie i pomaga się odprężyć. Wiele w tym prawdy i nie sposób się z tym nie zgodzić. Po tkaniny zaciemniające powinny sięgać osoby, które mają przewlekłe kłopoty z zasypianiem, ale też małe dzieci, które łatwiej wyciszyć, gdy nie mają dostępu do pobudzających bodźców, jakimi niewątpliwie są promienie słoneczne. Takie rozwiązania sprawdzają się równie znakomicie w pomieszczeniach biurowych oraz salach konferencyjnych, czy kinowych.

Tkaniny zaciemniające dobrej jakości gwarantują bardzo duże zaciemnienie nawet w najbardziej słoneczne dni, a także pozwalają obniżyć temperaturę wewnątrz do komfortowych wartości. Innowacyjna budowa tej tkaniny wpływa na jej unikalne właściwości. Pomiędzy dwoma zewnętrznymi warstwami tkaniny mamy środkowy słój w czarnym kolorze, który zapewnia tkaninie nieprzepuszczalność światła. Taka budowa daje możliwość produkcji tkanin w dowolnych kolorach, nawet najjaśniejszych. Oczywiście, im zewnętrzna warstwa materiału ciemniejsza, tym większy poziom zaciemnienia – nawet do 98%.

Tkaniny zaciemniające dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza, nawet dziecięcego, a w pokoju wcale nie musi być ponuro i smutno. Do wyboru mamy naprawdę pokaźny wachlarz kolorystyczny.

Zastosowanie tkaniny zaciemniającej

Tkaniny zaciemniające są stosowane powszechnie w produkcji zasłon i kotar zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych czy hotelowych. Są również powszechnie znane w produkcji innych przesłon okiennych, takich jak rolety, markizy, czy pergole.

  • Rolety wolnowiszące i rolety dzień i noc

Rolety są powszechnie znanym rozwiązaniem przesłonięcia okna i od lat bardzo chętnie wybierane przez klientów na całym świecie. Są niezwykle uniwersalne w swej prostocie, toteż pasują niemal do każdego wnętrza. Mieszkania, biura, hotele, sale konferencyjne, budynki użyteczności publicznej – w każdym pomieszczeniu wyglądają świetnie i spełniają swoją podstawową funkcję – zaciemniającą. Rolety dzień i noc również cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swoją innowacyjną budowę – tkanina składa się z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych i zaciemniających właśnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z dużą precyzją ustawić odpowiedni kąt padania światła słonecznego.

  • Markizy zewnętrzne i wewnętrzne

Markizy są doskonałym rozwiązaniem na każdą powierzchnię okienną. Doskonale chronią przed dużym nasłonecznieniem, a specjalna impregnacja tkaniny dodatkowo odbija promienie UV i chroni materiał przed przebarwieniami na skutek działania słońca. Markizy mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

  • Pergole na tarasie oraz balkonowe

Pergole to bardzo sprytne i wizualnie niezwykle estetyczne rozwiązanie na balkon lub taras. Doskonale chroni przed nasłonecznieniem, a także tworzy zadaszenie, co jest istotne jeżeli nasz balkon czy taras jest pod tak zwaną chmurką – chroniąc je przed deszczem. Innowacyjna tkanina tworząca pergolę jest przy tym niezwykle odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

Poprzedni artykuł

Kupujesz stary budynek? Sprawdź stan jego ocieplenia.

Następny artykuł

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną dla firmy?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.