Słoneczne dni są na wagę złota w okresie zimowym, ale potrafią być prawdziwą udręką w porze letniej. Przy wysokich dodatnich temperaturach i dużym nasłonecznieniu, przebywając wewnątrz budynku, czujemy się często niczym w saunie. I nic dziwnego, zbyt duża ilość wpadającego światła słonecznego potęguje odczuwalną temperaturę, powoduje że człowiek szybciej się odwadnia. Taki mikroklimat w pomieszczeniu zamkniętym jest nie tylko dyskomfortowy, ale też zwyczajnie niezdrowy. Ograniczanie wpadającego światła przez okna jest bardzo przydatne również w przypadku pokoju dziecięcego, czy sypialni. Czym jest tkanina zaciemniająca i jakie ma zastosowanie?
Tkanina zaciemniająca od podszewki
O tkaninie zaciemniającej mówi się często, że ułatwia zaśnięcie i pomaga się odprężyć. Wiele w tym prawdy i nie sposób się z tym nie zgodzić. Po tkaniny zaciemniające powinny sięgać osoby, które mają przewlekłe kłopoty z zasypianiem, ale też małe dzieci, które łatwiej wyciszyć, gdy nie mają dostępu do pobudzających bodźców, jakimi niewątpliwie są promienie słoneczne. Takie rozwiązania sprawdzają się równie znakomicie w pomieszczeniach biurowych oraz salach konferencyjnych, czy kinowych.
Tkaniny zaciemniające dobrej jakości gwarantują bardzo duże zaciemnienie nawet w najbardziej słoneczne dni, a także pozwalają obniżyć temperaturę wewnątrz do komfortowych wartości. Innowacyjna budowa tej tkaniny wpływa na jej unikalne właściwości. Pomiędzy dwoma zewnętrznymi warstwami tkaniny mamy środkowy słój w czarnym kolorze, który zapewnia tkaninie nieprzepuszczalność światła. Taka budowa daje możliwość produkcji tkanin w dowolnych kolorach, nawet najjaśniejszych. Oczywiście, im zewnętrzna warstwa materiału ciemniejsza, tym większy poziom zaciemnienia – nawet do 98%.
Tkaniny zaciemniające dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza, nawet dziecięcego, a w pokoju wcale nie musi być ponuro i smutno. Do wyboru mamy naprawdę pokaźny wachlarz kolorystyczny.
Zastosowanie tkaniny zaciemniającej
Tkaniny zaciemniające są stosowane powszechnie w produkcji zasłon i kotar zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych czy hotelowych. Są również powszechnie znane w produkcji innych przesłon okiennych, takich jak rolety, markizy, czy pergole.
- Rolety wolnowiszące i rolety dzień i noc
Rolety są powszechnie znanym rozwiązaniem przesłonięcia okna i od lat bardzo chętnie wybierane przez klientów na całym świecie. Są niezwykle uniwersalne w swej prostocie, toteż pasują niemal do każdego wnętrza. Mieszkania, biura, hotele, sale konferencyjne, budynki użyteczności publicznej – w każdym pomieszczeniu wyglądają świetnie i spełniają swoją podstawową funkcję – zaciemniającą. Rolety dzień i noc również cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swoją innowacyjną budowę – tkanina składa się z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych i zaciemniających właśnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z dużą precyzją ustawić odpowiedni kąt padania światła słonecznego.
- Markizy zewnętrzne i wewnętrzne
Markizy są doskonałym rozwiązaniem na każdą powierzchnię okienną. Doskonale chronią przed dużym nasłonecznieniem, a specjalna impregnacja tkaniny dodatkowo odbija promienie UV i chroni materiał przed przebarwieniami na skutek działania słońca. Markizy mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.
- Pergole na tarasie oraz balkonowe
Pergole to bardzo sprytne i wizualnie niezwykle estetyczne rozwiązanie na balkon lub taras. Doskonale chroni przed nasłonecznieniem, a także tworzy zadaszenie, co jest istotne jeżeli nasz balkon czy taras jest pod tak zwaną chmurką – chroniąc je przed deszczem. Innowacyjna tkanina tworząca pergolę jest przy tym niezwykle odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.
Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany